Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

12 eventů desátého měsíce

Publikováno 30.10.2016 v 18:52 v kategorii Milý deníčku. . ., přečteno: 672x

Obvykle navštívíme tak jeden event měsíčně, ale Říjen byl výjimkou. Nějak to vyšlo a eventů v blízkém (či pro neděle ve vzdálenějším) okolí bylo dost, tak jsme se i na dost z nich dostali.
Sobota 1.10.2016
1. - Šestý jičínský event
Jelikož jsme v neděli měli jet do práce, chtělo to sobotní odpoledne nějak využít. Na Jičínském eventu jsem už jednou nebo dvakrát byl, ale tehdy tyto eventy ještě pořádal přímo v Jičíně karel.haje, zatímco dnes je pořádá URNA v okolí Jičína. Tentokrát to bylo u hotelu Pod Šikmou věží.

Bylo tu připraveno několik soutěžních disciplín, konkrétně čtyři, z nichž jsem si všechny vyzkoušel. První disciplínou byl periskop. Brýle skrz které vidíte pouze nahoru a zrcádko na tyči, úkolem je sesbírat šest míčků z vyhrazené plochy. Trvalo mi to nějak přes čtyři minuty. Po nějaké době jsem to ještě zkusil metodou bagr, ale ani tam jsem časově nijak neuspěl.

A stejně tomu bylo i v dalších disciplínách - skok na špek, oběhnutí kola s tenisákem,

prkno-lyžování na vodě. Fotku svoji nemám, ale podařilo se mi vyfotit jednu závodnici těsně před pádem.

Zpátky jsme chtěli vyjet v šest, pak jsme se rozhodli počkat na vyhlášení výsledků soutěží, ale jelikož proběhla změna programu a před vyhlášením výsledků se ještě konala tombola, odjeli jsme domů před třičtvrtě na sedm. Chtěli jsme cestou dát ještě jednu tradičku, ale to už je lepší být dřív doma.
Sobota 8.10.2016
I o týden později se jeden event v okolí našel, a to na Hamštejně. Vyjeli jsme po mém příchodu z práce, vrátit jsme se museli než pojede do práce Kristýnka. Začali jsme jednou neodlovenou tradi. V každé díře PETka, v nějaké i dvě a v jedné z nich logbook. Od kolegů kteří dorazili při našem výlovu jsme se dozvěděli i o tom, že někdo z lovců před pár dny viděl jenom vrchní řadu PETek a do jedné z nich vložil svůj logbook v domění že tam nikde žádný není, takže tam chvíli byly dva.

2. - IV. lavičkový eventík
A pak už razíme na event. Už jsem na jednom z předchozích ročníků byl - tehdy to bylo na terase restaurace. Tentokrát to pro počasí bylo uvnitř, což zrovna moc dobré nebylo. Obsazené stoly byly obsazené plně a na nás jako poslední příchozí při návalu zbyl stolek s logbookem. Nikdo si k nám nepřisedl, číšník nerozuměl co chceme. Ale když jsme zakřičeli, jídlo jsme dostali. Po pětačtyřiceti minutách zase razíme zpátky domů.
Neděle 9.10.2016
3. - Drakiáda
Mnohem víc se nám líbila Drakiáda, která se konala o den později v Mladé Boleslavi. Nutno poznamenat, že až do dvaadvacátého jsem měl většinu eventů naplánovanou už od začátku měsíce. Původně tedy bylo v plánu si draka postavit. Jenže jsem se více věnoval přípravám dalšího ročníku GeoOhýnku (ano, toho co bude v dubnu 2017), konkrétně hrám jenž na ně připravuji, takže jsme nakonec koupili igelitového draka v Obi. Nedělní dopolední program se mi mírně protáhl, takže z Jablonce vyjíždíme o pár desítek minut později a na začátek eventu už to nestíháme - což je u nás ale pomalu klasika. Parkujeme na doporučeném parkovišti a vydáváme se na místo konání eventu.

Už z dálky je vidět, že je tu živo. Potkávám se tu s trotakem, s n3oklanem (administrátorem GeoSeveru, přičemž jak vypadá jsem zjistil až o pár dní déle) i se spoustou lidí, které jsem nejspíš nikdy předtím neviděl.

Rychle měním CWG s přítomnými německými kolegy (jelikož by mi bylo líto kdyby nám uniklo GWG do sbírky) a vytahujeme draka. Pro nás oba je to premiéra, jelikož jsme nikdy žádného draka nepouštěli.

Trochu jsme polétali a před koncem eventu balíme. Přeci jen za půl hodinky je další event o kousek jinde a já před tím chci ještě odlovit jednu tradičku. Míříme zpátky na parkoviště, Týnku raději posílám do auta a vydávám se podél silnice a následně do kopce na tradičku, ke které vede cesta zhora. Aspoň se můžu cestou podívat na Putnu, kam následně míříme.

Ač byla keš nedávno obnovena s několika CWG, není tam dnes ani jedno.

Nenapíchnout se rukou cestou zpátky na jednu z větví, bylo by to super. Ztratil jsem trochu času, takže k Putně popojíždíme autem.
4. - 6. event na podzimní Putně
Na Putnu už jsme se jednou chystali, ale tehdy nám to nevyšlo - Týnka si tehdy po noční chtěla pospat. Nahoru jsme dorazili jako jedni z posledních, chvíli poseděli a vydali se nahoru na věž.

Po rozhlédnutí jsme byli svolání dolů a focení, jenže to pořád nějak nebylo, až jsme nakonec zmizeli zpátky k autu. Na druhou stranu jak tak koukám na eventovou fotku, zdá se, že se fotila v čase kdy jsme ještě na eventu byli, jen na jiném místě než jsme s dalšími kačery čekali. Snad bych i řekl, že jsme vidět v pozadí.
Cestou zpátky se ještě stavujeme na jedné tradičce kde se opět potkáváme s kolegy z Německa a pak už frčíme rovnou domů.
Středa 12.10.2016
5. - 2. Geo - Pivo
Tohle v plánu od začátku měsíce nebylo. Jen jsem si vzpomněl, že na facebookové stránce GeoSeveru se objevilo pozvání na nějaký event v příhraničí, příspěvek jsem našel a hle - ono to je v čas kdy to i stíháme a navíc od kolegů s nimiž jsme byli v neděli na dvou eventech a jedné tradičce. V pondělí jsem jim psal e-mail, zda mají v pivovaru i něco nealko, ale odpovědi jsem se nedočkal. Nepopovídali jsme si ani na eventu, jelikož stoly byly jak byly a akorát při našem odchodu jsme se zastavili za N3oklanem.

Ale popořadě. Asi jsem si špatně zapamatoval čas z plánování tras, jelikož jsem měl za to že sem pojedeme hodinu, ale dalo nám to o patnáct minut více. Na eventu je tedy už dost lidí, přičemž je to tak nějak rozdělené na Čechy u "kratšího stolu" a Němce u delšího. Místo je už jenom u delšího, naštěstí ještě jedni češi přijíždí po nás, takže si máme s kým promluvit. Objednáváme si pití které hned dostáváme a ovocné knedlíky z denního menu, o kterých servírka slibuje, že zjistí zda jsou. Když mají po hodině všichni okolo pomalu snězeno, ptáme se, jak to s těmi knedlíky vypadá. Nejsou. Výborně, stejně je na čase vyrazit, jelikož už teď to domů do osmi nestíháme.

Tradičku u pivovaru jsme si však odpustit nemohli. A dokonce jsme cestou zpátky viděli i jednu celkem zajímavě natočenou značku. Co myslíte, že je z druhé strany? Správně natočená značka v červeném kruhu? Špatě natočená? Stejná správně natočená? Vůbec, z druhé strany prostě není nic.

Poznámka mimo - ukradli nám ammo box z kešky Rádelský lom. Čekal jsem, že jej brzy objevím na Aukru - neobjevil jsem. Nezbylo tedy, než si objednat nový. Využili jsme k tomu jeden nejmenovaný nový geocachingový e-shop, na *****. Takhle vypadající vnitřek jsem vážně nečekal. Když jsem si jel balíček vyzvednout, měl jsem v autě už připraven nový obsah kešky a byl jsem připraven novou pixlu rovnou odvézt na místo, ale nakonec jsem s tím jel raději domů.

Sobota 15.10.2016
6. - Suhrovické geopivko IV
Na sobotní odpoledne, tedy vlastně večer, jsme měli v plánu jeden hospodský event trochu jižněji. Tady bylo celkem fajn a dokonce se podařilo neslýchané - přijeli jsme na event první. Včas jsem zavelel že vyjíždíme a navíc jsem si před pár dny koupil SD kartu, takže jsem si konečně mohl nainstalovat aplikaci Mapy.cz, na plánovači kouknout jenom na čas a nechat se navigovat. Když vcházíme krátce po šesté hodině do hospody, hledáme nějaký stůl plný keškařů, jelikož před eventem byl plánovaný nějaký cyklovýlet a kol bylo venku nemálo. Jenže kola byla mudlů. Hostinský si nás všímá, správně nás odhaduje a posílá nás ke dvěma prázdným stolům u kterých teprve rozsvěcí. Teprve po dalších dvaceti minutách přicházejí další kačeři v domění, že jsou tu první. TB na stole nezabral, ani CWG položená u piva. Přicházejí další a další, přesouvají se k velkému stolu (tedy přikrytému kulečníku). Když nás po nějaké době zvou mezi sebe, odmítáme. Jednak už sedíme vlastně u plného stolu s Drákulou a nějakým jeho kamarádem a jednak, zatímco tu všichni budou minimálně do devíti, my zvyklí chodit o osmé spát vyrážíme před půl osmou zpátky domů.
Neděle 16.10.2016
Na neděli jsme si naplánovali tři eventy. První na řadě bylo šmelení v Úvalech. Dopoledne mám volné, tak vytvářím další z věcí na dubnový GeoOhýnek - tentokrát webovou aplikaci pro bezbodé eventové keše. Narozdíl od sobotního odpoledne (kdy jsem se pokoušel vytvořit to samé s pomocí zcela zbytečného použití detekce lokace na straně webu) se mi vše daří za pár hodin udělat a v tuto chvíli již chybí jen sepsat listingy a vytvořit GPX.

Z domu vyrážíme kolem půl dvanácté, což bychom měli bez problému stihnout na začátek eventu. S aplikací Mapy.cz je cesta bezproblémová, jen škoda, že v ní po jakési akci "zkušených kačerů" zase nejsou kešky. Až doma si všímám, že jsme jeli kolem jakéhosi powertrailu. I když zas tak bezproblémová aplikace není. Po minimalizaci se občas ztratí vrchní panel, omezení rychlosti to bere kdoví odkud (buď to ukazuje čtyřicítku na padesátce nebo devadesátku na sedmdesátce) a nejhorší bylo když v Praze aplikace každých pět vteřin obnovuje polohu a ihned zahazuje, takže každých pět vteřin znovu posloucháme kam máme odbočit za X kilometrů. To však určitě nebyl ten nejhorší zážitek. Podle mého za to může ten dlážděný hlavní tah skrz jedno z měst, nevzpomenu si však skrz které. Každopádně v Úvalech nastává problém s tím, že půl kilometru před eventem je to rozkopané a objížďka příliš značená není. A při objíždění najednou rána - výfuk se rozlomil u zadního tlumiče. Hned zastavuji a lezu pod auto, jestli to nepůjde nějak podložit (provázek s sebou bohužel nemám, ač se mi to s výfukem rozhodně nestalo poprvé, i když na tomhle autě ano). Jenže stojím uprostřed silnice. Řidiči za mnou kroutí hlavami, tak popojíždím ke kraji. A hle, výfuk už je na tři části. Tohle už nijak nesvážu. Namísto shánení místních obchodů vytahuji válec z gumové spojnice (což je jediná věc na které momentálně visí), hážu do kufru a frčíme s menším zpožděním na event.

7. - BzUs, je libo drivko II.
Na event nakonec přicházíme asi dvě minuty po jeho začátku, ale už je tu celkem živo. Měníme pár CWG, s někým s radostí, u někoho se zdá jako by to měnil jen z povinnosti. Chvíli jsme se zdrželi a když se zdá že máme se všemi přítomnými vyměneno, pokračujeme na vedlejší tradičku.


Po jejím odlovu pokračujeme k autu. Přeci jen si nejsem jistý, jak dlouho nám to k dalšímu eventu bude trvat. Oproti plánovanému času trasy přijíždíme asi o patnáct minut později, ale i tak asi půl hodiny před začátkem eventu. Jdeme se tedy zatím podívat do obchodního domu naproti.

8. - Štěrboholské CWGbraní
Když jsme se vrátili zpátky, do začátku eventu ještě pár minut zbývá, ale lidí už je zde dost, takže začínáme měnit.

Dlouho se zde nezdržujeme, jelikož o půl hodinky průjezdu Prahou se koná další event, na který se chceme podívat.
9. - 8. GEO Drakiáda
Ten začal o půl hodiny dříve než CWGbraní, jenže na severní straně Prahy, tedy spíš při cestě domů. Přicházíme sem dvacet minut před koncem, logujeme se a hned vytahujeme draka.

Bohužel vítr není takový jaký bychom chtěli, což je důvod proč jsme většinu kačerů potkali na parkovišti coby odjíždějící a ve vzduchu jsou tři draci. Naše igelitová sova se dostala maximálně tak do pěti metrů, takže to před pátou balíme, logujeme (na webu) a chvíli po páté se vydáváme zpátky k autu. Odsud míříme do sevisu v Liberci a cestou děláme akorát zastávku na tradičce Zámek Berstein, což byla dobrá volba, jelikož jsem po dlouhé době někde viděl keš, ve které jsem mohl vyměnit (a vyměnil) CWG. 
Sobota 22.10.2016
10. - 6 Karkonoski Event®
V sobotu už bylo auto spravené a i když to ráno nevypadalo, podařilo se nakonec kolem čtvrté odpolední vyjet. Cesta podle map měla trvat hodinu a čtvrt, ale zabrala nám o čtvrt hodinky víc. Poprvé jsem se na aplikaci Mapy.cz divně podíval na Nové Vsi, kde mi v levotočivé zatáčce říká "odbočte mírně vpravo". Ve Smržovce aplikace padá, tak se rozhoduji dál pokračovat podle vypsaných poznámek. Cestu až k prvnímu sjezdu z hlavní silnice přece dobře znám. Jen na hranicích jsem asi na vteřinku zavřel oči a jeden ze dvou červenobílých sloupků ohraničujících menší díru v silnici nabírám zrcátkem. Sloupek to přežil bez problému, zato ze zrcátka vyletělo sklo. Za jízdy jej zamačkávám zpátky a fotím až při neplánované zastávce, kterou si vyžádala těhotná Kr na zvracení.

Jak už jsem psal, cestu k prvnímu sjezdu z hlavní silnice znám, a dál to mělo být jednoduché. Až za Podgórzyn po mapové žluté, tedy hlavním tahu, který jsem jako u nás očekával neustálou hlavní silnicí. Jenže v Sobieszówě najednou hlavní končí a já se musím rozhodnout zda jet vlevo či vpravo. Vpravo přeci. A po párset metrech jsem zase na křižovatce, kde si můžu vybrat ze tří směrů. Zkouším to zase vpravo, i když si už nejsem vůbec jistý. Ale tady to poznávám. Projížděl jsem tudy před pěti minutami. Zapínám aplikaci a snažím se podle mapy trefit zpátky na tu žlutou (na kterou se ve skutečnosti dvakrát z hlavní odbočuje). Takže tím samým místem projíždíme i potřetí a to si toho všímá už i Kr. Aspoň se přitom můžeme koukat na zasněžené vrcholky Krkonoš. Pak přejíždím ještě jednu odbočku, objíždím lesní cestu pro traktory kterou mě chtěla aplikace vést a z poslední křižovatky už nás vede eventová směrovka.

Ve třičtvrtě na pět dorážíme jako poslední na event. Ten je od dvanácti, takže už je tu lidí jenom pár a až z fotek doma vidím, co se tam všechno za ten den dělo. Při příchodu ještě stíhám vyfotit transparenty těsně před jejich odstraněním. U nás by to mělo ikonu MAZE, tady si to nosí po obyčejných eventech.

A pak už se sedí jen u ohýnku. Dostáváme klobásu, samozřejmě i PWGčka, jmenovky a placky jako vždycky.

Trochu poslouchám co kdo říká, Kr však nerozumí nikomu nic a další češi co tu byli už jsou několik hodin pryč. Asi po hodince, tedy asi patnáct minut před koncem eventu tu necháváme posledních asi pět lidí a odjíždíme. Cestou ještě děláme zastávku u tramvaje, kde jsem se už před lety s kolegy pokoušel jednu keš najít. Mám za to, že to tehdy bylo neúspěšné.

Po předchozí keši tu zbyla jen nálepka "Geocaching Polska" na čelním skle a od minulého roku je tu keš nová. Nejprve nemůžu najít objekt z nápovědy, ale po přečtení celého listingu (konkrétně části "lepší je začít hledat směrem od skal") už se daří mikrošku najít. Pak už frčíme zpátky do Jablonce.
Neděle 30.10.2016
11. - Zeitreiseevent WOW
Na poslední říjnovou neděli máme budík nastavený na dost brzy - půl druhé ráno. Vařím si kafe, do sebe i do termohrnku (který následně musím přelepit izolepou jelikož víčko na něm odmítá držet) a frčíme na jeden rychlý event do Německa. Ten je, jako asi všechny eventy v tu chvlíli v okolí probíhající, věnován cestování v čase (konec letního času znamená, že po prvních nedělních 2:59 následuje druhých 2:00). I když německy neumíme ani slovo, byl tento event jasnou volbou. Narozdíl od druhého nejbližšího eventu, kam jeli třeba liberečáci, byl tenhle o 25 minut jízdy autem blíž a také se nekonal nikde mimo civilizaci ale na parkovišti, takže nám stačilo vyjet v 1:50. Ač byl na event přihlášený ještě Snezka, připadlo mi, že jsme tam byli Češi jediní.

Když už jsme po letech v tom Německu, vyrážíme ještě na jednu blízkou tradičku. Nikde nikdo, ve dne tu musí být celkem výhled po okolí. V noci byla krásně vidět červená světýlka všeho možného po okolí, jenže mobil má i s bleskem problém vyfotit ve tmě cokoliv na vzdálenost delší než deset centimetrů. Nejeli jsme však dnes jenom do Německa.
12. - Západ Slunce z ...
Posledním eventem, kterého jsme se v Říjnu zúčastnili, byl Západ Slunce z Vyskeře. Tam jsme už letos jednou byli, konkrétně v Červnu.
V plánu bylo vyrazit domu ve čtvrt na čtyři, ale když cestou z nakládky vidím jak je ucpaný Jablonec, vyrážíme raději hned po mém příchodu domů, tedy asi o půl hodiny dříve. Udělali jsme dobře, neboť necelé dva kilometry z Podhorské ke Kauflandu jedeme téměř 15 minut. I tak nám ale zbývá pár minut k dobru, tak se cestou zastavujeme na tradičce u kapličky v Kacanovech.

Vypadá to, že keš by se jen tak ztratit nemusela. Ono když na vesnici nějaký mudla objeví keš s e-mailovou adresou ownera starosta@obec, asi si rozmyslí s ní něco dělat. Při odlovu se na nás přišla podívat i místní strážkyně keše - kočka. I když to chvílemi vypadalo, že spíš než my ji zajímá obsah naší tašky.

Po odlovu se vracíme zpátky na parkoviště u hřbitova. I když jsem si myslel, že jsem tam zabral poslední volné místo, ukázalo se, že řidiči co chtějí někde zaparkovat si vždycky nějak poradí. A frčíme na Vyskeř. Tentokrát jsme zvolili přístup z východu. Jednak to bylo kratší, jednak tam bylo kde bez problému zaparkovat.

Nejprve sedáme na lavičce pod vrcholem, koukáme na běžící srnky, stoupajícího Drákulu a následně jdeme do houfu. Logujeme se na motýla, kupujeme CWG, nějaká měníme s ostatními a pak už jen čekáme na západ.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?