Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

Adventní geoskořápky 2012

Publikováno 17.12.2012 v 12:20 v kategorii Milý deníčku. . ., přečteno: 593x

Na tradičním megaeventu u Čertovky jsem ani letos nemohl chybět. Z Jablonce jsme vyjeli směrem k Praze už dopoledne, v již téměř standartním složení: já, Harmonicboy, Super Tomáš a Špelda.
Jako první byla v plánu menší zajížďka kousek za Mladou Boleslaví. Z rychlostnice jsme sjeli směrem na Vtelno, následně na horší a horší silničky, až jsme dorazili k finálce GC317E2. Její luštění mi chvilku dalo - i když je v hintu jasně popsané co se má dělat, musel jsem se ještě nechat nakopnout logy. Odlov už byl pohodový drive-in po stopách předchozích kolegů.
Druhá drive-in zastávka byla u viaduktu GC2XYEG. Zastavujeme pod viaduktem, hned vidíme objekt odpovídající hintu. Šplháme tedy k němu. Není tam. Pokračujeme tedy dál nahoru podél viaduktu. Vyšlapaná cestička končí v místě, odkud pochází následující fotka...
Viadukt Krnsko
Mně se tedy narozdíl od kolegů nahoru rozhodně nechtělo. Beru to tedy zpátky ke Špeldovi pod viadukt. Jenže - kde je? Ano ano, už ho vidím, hledá ve zdi 20 metrů od viaduktu. Když k němu přicházím, zrovna keš nachází. Posílám sms zbytku lovců na viadukt, logujeme, a pokračujeme na další drive-inky. U nedalekého zámku nejprve přejíždíme parkoviště, u další keše (zřícenina hradu) se zase nedaří vyjet autem do kopce. Další bezproblémovou keší se tedy stává až poslední tradička před návratem na rychlostnici.
Stejně jako minulý rok parkujeme na Černém mostě a metrem vyrážíme kamsi do Vinohrad. První keš je v pohodě, ale na hřbitově trávímě někde půl hodiny. Dle slov kolegů kteří zde byli před pár dny jsme hledali správně, ale nenašli.
Vycházíme ze hřbitova a pokračujeme na další keš. Tak už konečně vím, u jaké keše se dá pořídit následující fotka:
Toto není keš, ale zvonek!
Kolem plotu na blízkou mysterku, z kopečka vyfotit nějaká ta panoramata, setkání s kolegy, vysílač a zase nějaké další městské keše.


Další věcí která stojí za zmínku je ta, že jsme to letos vzali přes Václavák a podařilo se nám najít tradičku věnovanou národnímu muzeu. Při patřičném odstupu dává hint i smysl. Přes jazykovku to ještě bereme na finálku GC13WM4, kterou jsem jako jedinou neluštil já, ale Špelda. Jedná se o dnešní třiadvacátou keš a to už jsme jen kousek od Skořápek. Nejprve opět po roce pokecám se Surikatím týmem, jako tradičně hned po zalogování jdu pustit skořápky (a jako tradičně si i letos spousta lidí za hodinami myslela, že stojí ve frontě). Opět jsem potkal několik známých, konečně se zbavil putovních předmětů které jsem měl už nějakou dobu u sebe.

CWG lodička
Tomáš mezitím sehnal do svého sběratelského bloku přes 60 razítek a společně jsme vyrazili na odlov nejužší uličky v Praze. Minulý rok jsme neuspěli, neboť ji owner těsně před eventem někam přesunul. Světe div se, on má owner z toho předeventového přesunování keše už tradici a jenom díky kolegovi který šel zrovna okolo jsme mohli keš odlovit. Pak jsme ještě koukli na lodičky, které se dostaly až do Vltavy a pokračovali k metru.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?