Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

Cyklovyjíždka do Josefova Dolu

Publikováno 21.04.2011 v 21:25 v kategorii Milý deníčku. . ., přečteno: 484x

Dnes dopoledne jsem sednul na kolo a vydal se na menší kešovací okruh Hrabětice > Josefodolská přehrada > Josefův Důl > Jiřetín pod Bukovou. Celkem jsem najel 39 kilometrů a vystoupal (a vyklesal) přesně 1001 metrů.
Nejdřív jsem tedy vyjel z domu na Hrabětice na tradičku Céčková (na gc.com které je bez diakritiky Ceckova, to vypadá jako Cecková) která byla schválená předvčírem. Do Janova se jelo celkem v pohodě, z Janova na Hrabětice jsem to však kromě pěti minut tlačil. Přesvědčilo mě to, že kdybych vyrazil tenkrát v noci hned po publikaci, dojel bych tam tak za hodinu, takže jsem udělal dobře že jsem nejel.
Céčková
Hrabětice
Od té jsem sjel dolu na Karlov pro finálku mysterky Srdíčková, kterou jsem měl spočítanou už někde od podzimu, jenom jsem se tam doteď nedostal.
Kaplička Hrabětice
Druhá Hrabětická kaplička, i když spíš kaplička na Karlově
A od ní zase stoupání lesem zpátky na Hrabětice a k Josefodolské přehradě.
Logbook
Zamaskované garáže v lese
K Josefodolské přehradě
Josefodolská přehrada
Trochu jsem se bál aby tady ta keška vůbec byla, když na ni minulý víkend nikdo nebyl, ale byla. A od ní po nejhorší dnešní cestě na tradičku, která neměla ani terén 5, ani terén 4, ale 4,5. Kolo jsem nechal u pomníčku a vydal se po cestičce ke kešce.
Tohle bývala asfaltka
Most
Pomník
Jak tak na tu fotku koukám, spíš než režim na předměty blízko jsem měl dát režim na předměty daleko. Víc zleva to vyfotit nešlo, to už bych stál v řece.
Lávka
Tam nahoře je keška.
Tam je keška. Takže nejdřív přes řeku, pak smrčky nahoru a vyšplhat na skálu.
Přes řeku
Tady je!
Výhled dolu
Zpátky pro kolo a pokračoval jsem na Pekelnou vyhlídku do Josefova Dolu. Zdejší kešku se někdo snažil vydolovat v zimě a rozbil víčko. Vzhledem k tomu že je autor z Prahy, rozhodl jsem se obnovit kešku za něj.
Nová keška
Výhled na Josefův Důl z Pekelné vyhlídky
A odtamtud dolu do Josefáče na jednu tradičku z JN série. Jak jsem četl z logů, měl jsem docela štěstí že dneska v Josefáči nešel proud a kolem mě prošlo "jen" asi 10 lidí. Keška je zde totiž umístěna na nástěnce ve vchodu do obecního úřadu. Nejdřív jsem nahmatal prázdný magnet. Tak jsem popřemýšlel kde asi může být. Bylo to jasné, ale raději jsem se šel přesvědčit.
Zapadlá keška v Josefáči
Ano, jak můžete vidět, je tam. Bylo jasné jak ji vyndat. Říkal jsem si, co bych měl použít jako šroubovák, ale nebylo to třeba. Kešku tamtudy kačeři už tolikrát vyndávali, že prkno se dalo lehce vytáhnout ze zdi i se šrouby.
A pokračoval jsem na jednu multinu do Jiřetína pod Bukovou. Výpočet byl celkem jednoduchý, ovšem stage dala zabrat.
Jiřetín pod Bukovou
Stage
Ano, to víte že tam byly finální souřadnice. Otázkou je kde. Podařilo se mi to na dvacátý pokus. A těch pokusů jsem mohl mít 49. Odtamtud jsem již jel do Smržovky, ve zdejší samošce koupil nanuka a Deli, v cukrárně o kus dál zmrzlinu a vydal jsem se domů.
A kam zítra? Kdo ví. . .

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?