Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

Demonstrujte, blbečci!

Publikováno 21.09.2010 v 13:02 v kategorii Zamyšlení, přečteno: 308x

Právě jsem se vrátil z praxe a tento čas obvykle využívám k zapsání nově nalezených kešek. Ale protože jsem nic nenašel, pojďme se nad něčím zamyslet. . .
Lidé se chtějí dostat z krize. Přitom demonstrují proti snižování platů. A chtějí stávkovat. Ale jak by se tedy z té krize chtěli dostat? Ano, jasně, asi nějak takhle: "Nám ať platy nechají, nic nezdražují, a ostatním ať platy sundají." Nebo ještě lépe: "Státní zaměstnanci ať dostanou speciální kartu na nákupy zdarma a ostatní ať platí trojnásobek". Jenže takhle to nejde! Když se už chcete z té krize dostat, tak musíte chtít za každou cenu! A pokud nechcete, táhněte do jinýho státu a nás nechte ať se tím prokošeme. I když vím že je to těžké, když máme v Česku tolik příživníků (nepřizpůsobivých občanů). A ještě k tomu tady máme spoustu obyvatel ze zahraničí, kteří zde hledají práci. Tak buď práci najdou, čímž nastane problém že nenajdeme práci my - a nebo práci nenajdou, a zůstanou tu na sociálních dávkách. Ještě k tomu je tady i teď stále spousta rozhazování, na naprosto nepotřebné věci alias práce pro známé politiků. Příkladem mohou být například státní maturity, které musíme mít kvůli Evropské unii. Vyrostla na ni speciální tiskárna u Prahy a jejich rozvoz bude více zabezpečen než rozvoz peněz do banky nebo převoz vězňů. Je zajímavé, že stroje do Holešovické tiskárny nás stály 240 miliónů korun (+60 miliónů rekonstrukce tiskárny), zatímco před pěti lety na Slovensku stálo zařízení tiskárny něco málo přes jeden milion českých korun. A když už jsme u toho srovnávání se Slovenskem, víte že tam už před několika lety zrušili dvě úrovně obtížnosti? Přesně jak je to nyní předpokládáno u nás se stalo i tam: Více jak 95% studentů celého Slovenska si raději zvolilo lehčí úroveň maturity. Takže ve výsledku na Slovensku státní maturita k ničemu nepomohla. Stejně tak nepomůže k ničemu u nás. Akorát že u nás nepomůže pětadvacetkrát dráž. A proč je vlastně státní maturita? Výmysl EU. K čemu nám kurva je že jsme v EU? Akorát pro to, aby se do krize dostala celá Evropa, a ne aby se tomu nějaký stát vyhnul. A lidé si navíc navykli jak idioti na všechno půjčovat, a pak nemají na splátky, když je kvůli krizi vyhodí z práce, nebo jim sníží platy. A co dále? Nejspíše se znovu dočkáme roku 1934. V tom roce v Česku spáchalo sebevraždu něco kolem čtyř tisíc lidí. Nyní je v průměru v ČR něco kolem 1600 sebevražd.
Taky vůbec nevím, jestli maturitu udělám. Začínám uvažovat o přestupu z maturitního oboru na výuční. Ovšem jedna otázka: K čemu mi bude v dnešní době výuční list, když jsou všude všichni s maturitou? Dobře, přiznám se, maturitu bych ani tak moc neřešil, spíše tu psychiku. Když nezvládám učení, je to těžké. No nic, jdu si ohřát a sníst oběd, ať stihnu bus. . .

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?