Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

Druhé FTF a pár dnů před ním

Publikováno 01.03.2011 v 00:02 v kategorii Milý deníčku. . ., přečteno: 375x

Delší dobu jsem se nedostal k tomu sem něco napsat, tak teď je na čase to napravit.
Za tu dobu se toho udála spousta, ale už mně nějak ty zážitky vypadaly z hlavy. Co je důležité, konečně mi jede web Volieera.cz . Konečně jsem se domluvil s webhostingem a web zase jede. Ovšem zálohy jsem měl jenom něčeho, většina se dělá od znova, některé projekty byly zrušeny ale zase jiné nové se chystají, například první český katalog GVC.
Na co si ještě dobře vzpomínám, to je minulé pondělí výlet z Desné do Jiřetína po několika keškách. Původně to vypadalo že půjdu do práce, jenže pak šéf volá že on i s druhým šéfem jsou na horách, jedna zaměstnankyně je nemocná a zbylí dva zaměstnanci co mají klíče to samé. Takže na tiskárně nakonec bylo pro nemoc zavřeno a já si s tátou vyjel do Desné, dal několik tradiček a z Jiřetína pod Bukovou to vzal zase vlakem domů.
Další dny jsem pak nahazoval Volieeru ze záloh, nebyl nějak čas někam jít. Až jsem se pak dostal k souřadnicím jedné finálky v lomu na Rádle. Vydal jsem se za šipkou, šel jsem dokopce, zkopce, dokopce, zkopce a kešku - jsem nenašel. Je někde pod zmrzlým sněhem.
V sobotu jsem se zase šel projít s tátou směrem k Tanvaldu a posbírat pár keší, tam se vydařilo vše plánované.
A pak přišlo 27. února něco kolem deváté večer. Reviewer pustil nové kešky. Kouknul jsem na listing puštěných mysterek, nakonec opisuji souřadnice nově schválené tradičky a utíkám přes půlku města. Být o dvě minuty rychlejší, byl bych druhý. Být o dvě pomalejší, byl bych čtvrtý. Krabička byla naprosto mizerně zaměřená, návod byl sice v listingu, ale ten jsem netisknul. Díky kolegům přede mnou kteří napověděli jsem nalezl a minutu potom přijíždějí další kačeři. Od nich se dozvídám jak vyluštit jednu novou mysterku a něco před půl dvanáctou v noci jsem stihnul třetí místo i na ni. Na další mysterku jsem se vrhnul hned po návratu domů. Ač mi souřadnice vyšly kousek od baráku, už jsem byl línej vstát. Tak jsem tam pak dal třetí místo ráno cestou do práce.
A už mi zbývalo vyluštit jen poslední novou mysterku. Seděl jsem nad listingem do jedný, budíka si nastavil na pět a zase seděl nad listingem. Listing jsem měl před sebou i v práci a kolem poledne už jsem měl souřadnice. Stačilo zjistit pád, ve kterém je první podstatné slovo dané věty. Na tuhle mysterku jsem se pak vydal po práci s W!nd3m, na místě nás dohnal ještě LudekV a nakonec jsem krabku vytáhl. Tady jsme byli druzí.
Vzhledem k tomu že jsem v noci na dnešek spal čtyři hodiny jsem se rozhodl, že dnes půjdu spát nejdéle v devět večír. Omyl. Ve 20:15 reviewer pustil další mysterku. Rychle pročtu listing, zjišťuji že někde poblíž úvodních souřadnic je strom (a to na jihozápad) a keška je od něj 11 metrů na jihovýchod. Napadne mě jedno místo kde by strom mohl být, ihned tam vyrážím. Bohužel to bylo více na jih a strom neseděl se stromem na fotce. Vracím se na úvodní souřadnice, kam zrovna přichází Yum-yum. Pak přijíždí první auto kačerů, druhé auto kačerů. . . každý chce FTF. Jestli dobře počítám, bylo nás tam asi dvanáct. A to ještě ti hlavní jablonečtí ftfkaři museli z nějakých důvodů zůstat doma. Obcházíme a objíždíme bloky domů všude kolem, strom nikde nemůžeme najít. Kačeři to postupně vzdávají a odjíždějí domů. Že se vrátí brzo domů, on prý stejnak nikdo v té tmě ftfko nedá. Odjíždějí další dva kačeři a při odjezdu mi sdělují svůj názor, že ten strom bude nejspíš na druhém kopci. Oni totiž narozdíl ode mě četli atributy a viděli terén dvě a půl, obtížnost tři a půl, scenic view a short hike. O chvíli se setkávám s kačery W!nd3 a Pupkovi. Pupkovic volá domů si ověřit atributy v listingu, mezitím vidím jak dvě další osoby celé v černém přelézají plot od základní školy. Že by zloději? Jeden z nich jde k nám. Taky je to kačer, bydlí kousek od úvodních souřadnic. Tak se ho poptáme na výhled z jeho domu a o pár minut později už frčíme autem na druhý kopec. Procházíme lesy a hledáme osamělý strom. Cesta byla pohodová, strom nakonec nalézáme. Zaměřím jej a Pupkovi mezitím vytahuje kešku. Prázdný logbook je nám odměnou. FTF!

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?