Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

FTF v Osečné

Publikováno 25.08.2011 v 12:09 v kategorii Milý deníčku. . ., přečteno: 788x

O FTFkách (prvních nálezech kešek po jejich publikaci) se obvykle nezmiňuji. O tomhle se ale zmínit musím.
Po pípnutí nové kešky v Osečné jsem jenom kouknul na kilometry a dál se tím nezabýval. Teprve večer než jsem se chystal usnout jsem náhodou otevřel listing této kešky a pročetl si jej. Keška je umístěna v infocentru, které má otevřeno od dvanácti do pěti. Keška byla publikovaná v šest a večer na ni byl jenom jedna poznámka s následující fotkou. I když Bobr_ okamžitě do Osečné vyrazil, k ničemu mu to nebylo.
Bobr_ nedočetl listing
Moje jediné připojení k internetu v tu chvíli bylo přes Bluetooth mobilem, takže až po půl hodině se mi podařilo zjistit otevírací dobu infocentra. Není to nijak katastrofické, jako že by otevíralo už někde v osm, ale až ve dvanáct.
Mám nějak moc logbooků
Okamžitě jsem začal zjišťovat spojení do té Osečné a i kde vlastně je, protože jsem tam nikdy předtím nebyl. Spojení, kterým bych to možná stíhal by byl autobus z Liberce. Ten by měl být v Osečné za pět minut dvanáct, jenže co když otevřou infocentrum o pár minut dřív a byl bych druhej? Na druhém místě sice není nic špatného, ale ne v této situaci.
Moje ještěrka, kterou jsem dostal od matinky
Proto jsem se rozhodl vyrazit o půl deváté do Hodkovic, z těch dojet do Českého Dubu a zde přestoupit na autobus do Osečné. Tam následně budu mít necelou hodinku času.
Výhled na Liberec
Ráno mne však krásné počasí přesvědčilo, abych plány pozměnil. Do Osečné pěšky a z ní pak autobusy domů. V 7:20 vyrážím z domu.
Vesec u Liberce
O 70 minut později vcházím do Vesce. Zde odlovím jednu kešku bez GPSky a pokračuji do Pilínkova. Tam také jednu a jde se prudkým otevřeným kopečkem do Hluboké.
Liberec od Hluboké
Slunce mi pere do zad a říkám si, kéž by aspoň trochu zafoukalo. Otáčím se koukám na Liberec. Je trochu v mlze.
Keška na Pláních pod Ještědem
Pár minut před desátou nacházím kešku na Pláních pod Ještědem. To jsem vlastně v nejvyšším bodě dnešní cesty. Teď musím sejít do Světlé pod Ještědem.
Výhled z Plání na Světlou
Obloha se zatáhla a začalo pršet. Kapuce je dobrá, ale počasí se mi takhle líbí. Nestěžuju si. Déšť však postupně sílí a ve Světlé už mám promočené boty.
Směrovka
Čekají mě poslední čtyři kilometry. Déšť stále sílí, přidává se vítr. Na silnici je stabilně centimetr vody. Za Janovým Dolem to je nejhorší. Kolem lítají blesky, silný vítr mi žene déšť přímo do očí, všechno oblečení mi silně přitiskl na tělo a dešťové kapky byly natolik silné, že jsem s každým dopadnutím kapky na kapuci slyšel jako by někdo bubnoval na nějaký kus plastu. Do Osečné jsem dorazil jako první v 11:25.
FTFkaři před infocentrem v Osečné
Pár minut dorazili kas.pajovci, následně chris444 (který je místní), pak Bobrovo auto s dalšími třemi kačery a následně ještě SvetyMikulas z Chrastavy. Tohle FTFko si prostě nikdo nemohl nechat ujít.
Nene, Bobr_ první nebude!
Teprve těsně před dvanáctou přichází slečna z infocentra, odemyká, my sdělujeme heslo a dostáváme se ke kešce. Jsme první a snad ani nemusím říkat, že v tomto případě to bylo předem naprosto jisté.
Logbook s FTF zápisem

Komentáře

Celkem 5 komentářů

 • Zlá veverka 02.09.2011 v 12:39 Nazdár:) hele kolego, koukej začít chodit na náš geoblog, na mým se o keškách dozvíš už leda tak houby...:D Už dva dny na něm makám:)

  http://surikati-team.blogspot.com


 • Tiskar94 02.09.2011 v 17:58 Nezměnila se nějak adresa blogu? Já znám jinou a tady mě to nechce nechat komentovat bez použití nějaký cizí služby. . . přičemž jsem většinu i používal, ale už si nepamatuju hesla ani uživatelský jména.
  Jinak v Královehradeckým už toho mám spouuustu :P


 • Hráblík. 03.09.2011 v 12:57 To u nás se taky objevily dvě nové kešky! :)
  jednu už jsem našla a na druhou jsem se ještě nevydala :D


 • jirka.oznamuje.cz 19.09.2011 v 23:26 Ptá se starší člověk. Co je to keška??
  Jinak procházka hezká.


 • jirka.oznamuje.cz 19.09.2011 v 23:29 Aáá, jsem to ale ťululum......... :-)


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?