Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

Geocaching za rok 2010

Publikováno 28.12.2010 v 05:40 v kategorii Unzařaditelnous, přečteno: 453x

Do konce roku už se asi stejně nic nezmění, tak co už to nezveřejnit...
Na geocaching jsem přišel od fixe. A jak jsem přišel na fixe? Dlouhá historka, jednou mi hacknul webovky, které nyní hostují u něj. A jak mi řekl o geocachingu už vlastně taky nevím. Jen mi vysvětlil, že jsou nějaké geobody, takové krabičky, v zemi, a on hledá. Původně jsem myslel že to jsou takové ty plastové krabičky s nějakým tím čudlem uprostřed - no, já myslel opravdové geobody. Pak jsem se tím víc nezabýval, až se mi jednou ozval, jestli bych mu nepomohl se založením jedné kešky: Potřebuje do nějaké telefonní budky napsat šest čísel. Princip byl takový, že budka má být na frekventovaném místě, aby byla příležitost že to někdo zvedne a kačerovi na druhým konci drátu nadiktuje ona čísla. Čísla jsem do budky opravdu napsal, nicméně během dvou dnů tam přišel někdo s ironem a lihovka byla pryč. No a to byl nějak začátek září, a já se tedy začal zajímat o to, co to vlastně je ten geocaching. Pátého září jsem si založil účet na gc.com, a hned ten den jsem se vydal hledat nejbližší kešku od domu. Byla u ohniště a v tom byl ten problém. Čekal jsem tam snad hodinu, pak jsem šel domů, a v deset večer jsem tam šel znovu. U ohniště pořád někdo byl a opékal. Takže další den jsem si vybral jinou kešku, trochu vzdálenější od mudlů a pro ni jsem se vydal. A tím začínají ty nej kešky, co jsem letos našel.

První nalezená tradička - GC1F6JR:
Samozřejmě, že jsem ještě neměl GPS. Doma jsem si zescreenoval mapu, obrázek do mobilu, a podle toho jsem vyrazil. Ani nevíte jaká byla moje radost, když jsem ani ne po třech minutách hledání držel v ruce termosku s nápisem geocache. Prohlížel jsem si zvědavě co se v kešce nachází, zapsal se do logbooku, termosku pečlivě schoval na původní místo a šel zase domů.

První nalezená multicache/první brute - GC29WWA:
Tuto kešku jsem našel hned další den cestou z práce. Zkoušel jsem to už cestou na tiskárnu, nicméně se mi nepodařilo najít onu studánku. Cestou domů jsem si vzpomněl na hint, stačilo se trochu projít kolem úvodních souřadnic, a už jsem ji měl.

Největší nalezená cache - GC1PFCV:
Na intru jsem se snažil o tuhle krabičku hned v den příjezdu, nicméně ona ta letecká mapa nic moc, a tak jsem prostě hledal o les vedle. Další den jsem to tam vzal se spolužákem a ten ji objevil. A že to nebyla ledajaká krabička přátelé, tehdá to byl ještě veliký sud. Bohužel do něj zatékalo, tak jej owner přemístil a vyměnil za menší, nicméně onu menší kešku nečekal osud o nic lepší.

První nalezená mysterka - GC19GYE:
Ani se mi pomalu nechce věřit, že to byla právě tato keška. Nad souřadnicemi jsem dumal dlouho, ale podařilo se mi zjistit pouze to, kdo stoprocentně nepije mléko. Pak jsem zkusil vypočítat zbylé možnosti, vyloučil jsem souřadnice neexistující, souřadnice kolizní, souřadnice podvodní, až mi zbyly pouze dvoje. Ještě jsem kouknul na fotky od kačerů co tam byli přede mnou, a bylo jasné, kde keška je. Tady jsem se trápil někde půl hodiny, ještě že rybář co tam chodí chytat lidi už je zvyklý.

Nejlépe provedená keška - GC26T8V:
Přemýšlel jsem nad tím dlouho, ale nejspíš to bude právě ona. Pozor, spoiler. Při přečtení hintu "ve sklepě" jsem myslel, že tam třeba stála nějaká stará hájovna, a zbyl tam z ní sklípek. Kdepak. Owner využil starou špajsku co vyhazovala jeho sousedka a udělal z ní luxusní krmítko: Dokonce i s miniaturním stolečkem a židličkou, na stolečku kelímeček a talíř. Dost jsem se pobavil. No a onen sklípek nebyl nic jiného než spodek krmítka.

Nejdéle hledaná cache - GC1ZDEQ:
První den byl naprosto v pohodě, musel jsem najít ptačí kámen a ten zaměřit. Vydrápal jsem se k němu zespoda lesem, i kdy zrhuba dva metry od něj vede nádherná cesta po rovině. Měl jsem napsané čtyři možnosti kde by tak zhruba mohl být abych podle toho pak určil finálku, bohužel jsem vybral špatnou možnost a dovedlo mě to na pole. Na chybu jsem přišel až doma, tak podle google map znovu zaměřit, a tentokrát mi souřadnice vyšly někam do lesa. Šel jsem tam dvakrát sám, dvakrát se psem, pak zase jednou sám, a nikdy nic. Až jednou jsme šli kolem s tátou, a on že na mě počká než ji najdu. A tehdy jsem tam tu mikro opravdu konečně našel.

Pětková cache - GC2F9RW:
O té už jsem se tady na blogu zmiňoval, dvacet metrů vysoko na elektrickém sloupu. Krásný zážitek a s trochou odvahy to šlo i bez doporučovaného náčiní.

Moje první STF - GC2HZN7:
Souřadnice jsem vyzjistil ještě v ten večer publikace a v 21:30 jsem se vydal na místo. Ještě že takhle večer nejezdilo moc aut, šel jsem tam po hlavní silnici z Jablonce na Turnov. Nicméně cestou mi dosvítila baterka, náhradní baterie jsem s sebou neměl a žádní další FTF lovci tam nebyli. Trochu jsem se pobrodil mezi smrčkama, nicméně jsem se bál zalézt bez světla víc do lesa a právě v tom byla ta chyba. Další den jsem se tam vydal o pauze v práci, podle letecké mapy v mobilu to už šlo raz dva. Jen kdybych si o 45 minut pospíšil, mohlo to být i FTF.

Můj první event - GC2J35J:
A o tom jsem tu už taky psal, krásná atmoséra a tolik lidí, až z toho byl megaevent.

První nalezená virtuálka - GCF496:
Hnedka po eventu, stačila jedna fotečka a je to.

Komentáře

Celkem 1 komentář

 • Nabídka práce 04.09.2012 v 12:26 Děkuji za pěkný seznam kešek.


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?