Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

GeoOhýnek IV

Publikováno 18.05.2016 v 17:36 v kategorii Milý deníčku. . ., přečteno: 225x

Zajímavé. "Na váš předmět vyhledávání - GeoOhýnek site:tiskar94.oznamuje.cz - nebyl nalezen žádný odkaz." Takže jsou za námi čtyři GeoOhýnkové eventy a já ještě nenapsal článek ani k jednomu...
Mělo to být letos trochu jinak. I tentokrát měl GeoOhýnek pořádat KPBJN s rodinou a vybral si k tomu jakousi vesnici u Sychrova, možná přímo Sychrov, to už pro hosip nevím. Když nedostal povolení, rozhodli jsme se to udělat opět my podobně jako před čtyřmi lety. Tehdy jsme uspořádali první GeoOhýnek u Marvac70 na zahradě. Dohodli jsme se na posledním dubnu, jelikož ohýnky patří k čarodějnicím a před čtyřmi lety byl event také poslední dubnovou sobotu. TLukanCS už na tu dobu měl domluvené pořádání nějaké mudloakce, tak jsme na přípravu zbyli tři.

Jako první jsme začali plánovat program. Na jednu stranu nemáme rádi eventy bez programu, kde stojí pár lidí v hloučkách a baví se o tom jak se měli včera v hospodě. Na druhou stranu chodíme na eventy odpočívat, tak to chce nějaký oddechový program, do kterého se všichni zapojí s radostí. Samozřejmostí je spálení zmetkových CWG a starých logbooků (které jsme doma poctivě rok skladovali a nakonec jsem našel jen jeden před eventem a jeden po něm). Tím bychom mohli, jak to tak bývá na všech GeoOhýnkách, začít. Jako dobrý nápad se jeví i bingo, které jsme hráli už při prvním GeoOhýnku. Taky by to chtělo na čarodějnice nějakou čarodějnici. A když by při eventu něco píplo, určitě by to taky návštěvníky potěšilo. Chystáme listing, přesouvám Rýnovické koupaliště aby se tam eventovka kolizně vešla…a další velké věci stojící za zmínku se dějí až v den konání eventu.

Kristýnka pracuje do šesti, tak hned po práci vyrážím k Marvac70 nachystat zahradu. Cestou mi však začíná samo brzdit auto, které nakonec musím nechat u vrat do jízdárny a obvolávat co s tím dál. Když se po hodině dostávám konečně k pomoci s přípravami, je už rozšířené a naskládané ohniště.

Rozmisťujeme věci k sezení (jak se ukázalo hned v prvních minutách eventu, měl jsem ještě vzít dvě lavice od nás) a vybavení, stavíme stánek. Když přichází první návštěvníci eventu, je vše připraveno – tedy v tu chvíli to tak vypadá. Když se koukám na hodinky, je 17:53 a říkám si, že přece nebudeme začínat event o dvě minuty dřív. Kačeři postupně začínají chodit ke stánku a my zjišťujeme, co nám chybí.

Není tu pivo, kečup, nemáme dřevo na oheň. Plánovanou úvodní řeč s myšlenkami u auta motám a ohýnek zapaluju se zhruba desetiminutovým zpožděním.Další v plánu je bingo, ale když si většina lidí teprve začíná opékat špekáčky, vyčkáváme. Marvac přidala do binga pár cen navíc, což má za výsledek to, že pro poslední (sedmou?) výhru se zvedají čtyři kačeři naráz.Vyšlo to akorát do sedmi, kdy pípla plánovaná tradička. Hned vyrážejí první a za nimi postupně další a další.Ownerka si s provedením dost vyhrála, tak je dobře že se všem líbí. Spoilovat však nebudu, jen si to odlovte sami.

FTF odměna v podobě hodinek je jen jedna, od jednoho z lovců ji dostává nejmladší člen týmu ZajZeb.

Jak se FTF houf vrátil zpět na event, je nejvyšší čas na společnou fotku, neboť někteří už se chystají na odchod.

A po další chvíli sezení u ohýnku a kafi konečně přichází čas na čarodějnici. Vnitřek ze skartovaných papírů se postaral o rychlost i „sněžení“.


A dál? Co chcete slyšet? Zase všechno uklidit a uvidíme, jak to bude příště. Příští rok je posledního dubna v neděli, což vychází dobře. Ale „těšíme se za rok“ jsme slibovali už před čtyřmi roky, až dvojku musel uspořádat po dvou letech KPBJN…

Komentáře

Celkem 2 komentáře

 • Marvac 70 21.05.2016 v 07:10 Bylo to moc pěkné :-)


 • geobublina 21.05.2016 v 11:38 Koukám, že jste si to užili. My furt se jako tři čarodějnice domlouvám, že budeme dělat repete sabatu a zatím furt nic. Asi čekáme, až bude zase hnusne.


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?