Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

Geoskořápky 2011

Publikováno 23.12.2011 v 21:41 v kategorii Milý deníčku. . ., přečteno: 631x

Ani letos jsem nemohl chybět na každoročním Vánočním mega-eventu. Letos jsem vyjel společně s kačery Harmonicboy a Super Tomáš.
Ráno jsme vyjeli do Prahy. Auto jsme nechali na Černém mostě a vyrazili jsme do metra. Tím jsem jel opravdu po mnoha letech.
Vybalujeme z auta
Jakmile jsme vylezli z metra, zadali jsme do GPSky souřadnice první plánované kešky. 800 metrů. Daleko, nejdem! Jako první tedy jdeme na 600 metrů vzdálenou tradičku. Nápověda je 'kamufláž'. Souřadnice ukazují do nějakých keřů a všude kolem nich je hodně sešlapaný trávník. Asi po minutce správně hmátnu na jednu větev a už ji mám. Ještě potrápím kolegy s tím, jak to otevřít (Tomáš chtěl větev rozlomit), zalogujeme, a pokračujeme k nějakému kostelu. Tam to byla pohodová lavičková mikrovka. Problém ale nastal hned na další kešce. Stojíme před plotem u sportovního areálu, GPSka ukazuje 4 metry do něj. Podle nápovědy nám je jasné, že to bude za plotem. Koukáme přes něj, ale nic nevidíme. Rozhoduji se, že ten plot přelezu. Ještě než jsem se dotknul plotu, už na nás křičí nějaký chlápek: "Tudy né, vchod je támhle!" Takže jdeme asi 200 metrů podél plotu, abychom se z jeho druhé strany následně vraceli těch dvěstě metrů zpátky. Už z dálky vidíme, kde keška bude. Kdyby to nebylo ve slepém úhlu, dala by se v pohodě odlovit i z poza plotu. Keška je regularka - bohužel, naprosto prázdná. Vkládáme jeden z náhradních logbooků co s sebou máme a pokračujeme na mysterku Strašidelné Strašnice. Ani tady to nebylo lepší. Na stromě krmítko, v něm místo pro kešku, keška nikde. Koukáme přes wap na listing a zjišťujeme, že krabička není už delší dobu. Kačeři logují na papírky, které tam sami dají. Ač zde někdo byl před pár hodinami, už tu není ani ten lísteček od něj. Vkládáme tedy další logbook a pokračujeme k tradičce u zdejší školy. Tam konečně nacházíme plnou kešku. Mikrovku, plnou logbooku. Jako další na řadě je keška věnovaná pomníku lezcům v Peru. Na Bedřichově je taky jeden takový pomník, takže tohle pro nás byla samozřejmost. Pokoušel bych se o ni už při mé minulé návštěvě, ale sám jsem nedokázal vyluštit. Kolegové ano. Souřadnice však ukazovaly kamsi, kde keška být nemůže ani za nic. Nápověda je feed the birds. Vidíme asi jenom jednu jedinou možnost. Počkáme, až zmizí mudlové kolem, a Harmonicboy jde na věc.
Harmonicboy na stromě
A co myslíte? Nic! Naprosto obyčejná ptačí budka. Teprve někde po dalších pěti minutách si všímám, že z jednoho keře čouhá nějaká petka či co. Vzdálenost od souřadnic je asi 60 metrů. Máme to! S kolegy ještě návrat k HTML kešce kterou už mám odlovenou a pokračujeme ve směru vily v růžové zahradě. U Tenisovky se potkáváme s kolegou co loví autem, jinak prostě takové pohodlné tradičky. Až docházíme na místní hřbitov. Jako první se snažíme hledat stage jedné multiny. Neúspěšně. Ani další plánovanou nedáváme. Skončili jsme za zdí asi třináct metrů od kešky. Mysterka Spalovač mrtvol už ale byla pohodová. Vkládám do ní jeden geocoin přivezený z Jablonce. Tady mi už začíná pomalu být blbě. Na dnešek jsem spal jenom někde dvě hodiny. V areálu nemocnice jsme si dali pauzičku a vydali se ke stadiónu jednoho nejmenovaného fotbalového týmu. Tady mě asi nejvíc potěšila vzdálenost mezi jednou nejmenovanou tradičkou a mysterkou. 89 metrů. Pomalu si říkám, kéž by tak od sebe bylo všechno. Jenom by to tedy nemuselo být ze silnice do takového kopce. Někteří z nás s tím měli celkem problém.
Super Tomáš stoupá do kopce
Pak už jsem načal rum. Keška za keškou, občas kopaná s vánoční ozdobou nalezenou na chodníku. Přes park do schodů, zase dolů, a už jsme u Vltavy. Ještě nás čeká pár kilometrů na sever. Menší zádrhel s nalezením Lennonovy zdi, fotky na challenge a už konečně můžeme na event.
Challenge u Lennonovy zdi
Přicházíme na něj v 18:50 (začínal v šest). Ač tu minulý rok v tuhle dobu bylo ještě plno, letos tu už bylo asi jenom 150 lidí. Není divu. Podle toho co jsem slyšel, zde někdo čekal už v 16:40 a v tom případě se opravdu nedivím, že tu nechtěl mrznout tři a půl hodiny. Od Maxinohy získávám coin, který jsem večer předtím vyhrál v aukci, setkávám se také opět po roce se Surikatím týmem, pustím skořápky (tedy s pomocí Bublinky - můj zapalovač opět stávkoval) a společně krátce před osmou hodinou odcházíme přes Karlův most. Zde ještě odlovíme jednu challenge a pokračujeme na archivovanou webcam.
Challenge na Karlově mostě se Surikatím teamem
Večer před tím jsem si ověřil, kterou kamerou fotku vzít, abychom byli vidět. Příjdeme na místo a v tu ránu už mám obrázek z kamery stažený v mobilu. Kolega ale raději chce ještě záložní zdroj, takže ještě deset minut naviguje telefonicky manželku.
Webcam Karlův most
Jakmile je hotov i záložní obrázek, vydáváme se do metra. Zde se ještě setkáváme s dalšími kolegy z Liberce, prohodíme pár slov, v metru spočítáme kolik jsme toho dneska našli, sedáme do auta a míříme zpátky do Jablonce.
Ještě mi tu zbyla jedna skořápka, která nechtěla ani za nic chytnout. Mám si ji nechat na příští rok?

Komentáře

Celkem 3 komentáře

 • Keres 29.12.2011 v 00:08 Viděli jsme se u dvou tradiček před skořápkama. Umíš pěkně vyprávět. Ty jsi měl být spisovatelem nebo specialista IT. Pavel


 • Opicakuz 09.01.2012 v 17:05 Tenhle rok nic moc. Pršelo a skoro nic nebylo vidět. Snad to bude příště lepší. Třeba jako rov předtím. To se povedlo.

  http://pck.desitka.cz/35-adventni-geoskorapky.html


 • Hráblík 05.02.2012 v 21:31 Jak si tak čtu, tak ej to hezky prožitý den.
  Já jsem kešky pověsila na hřebík. Nestíhám x)
  V Praze jsem byla se školou :)
  Normálně to mám daleko :D protože jsem od Brna, ale byl to hezkej výlet, až na tu cestu :)


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?