Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

Google StreetView

Publikováno 25.09.2010 v 19:40 v kategorii Zamyšlení, přečteno: 342x

Než zase v tomu autobuse usnu, chtěl bych napsat takový menší článek na téma Google StreetView. Na knize ksichtů ČT24 se dnes všichni rozumně uvažující uživatelé vyjádřili, že jim Street View nevadí. Otázkou tedy je, kde je problém? Co vadí ÚOOÚ? Neb
Když Google začal poskytovat službu Street View, všichni uživatelé ji ocenili. Když se někam vydáte, a nevíte kam vlastně, stačí zadat adresu do StreetView, a hned vidíte dům, ke kterému máte namířeno. Nicméně údajně se tím porušují práva lidí. Dovolme si tedy otázku. Budu chtít vyfotit budovu našeho supermarketu a umístit ji na svůj blog. Co všechno bych tedy měl na fotografii upravit?
- Rozmazat ksichty lidí
- Zamazat popisné číslo marketu
- Zamazat název a logo marketu
- Rozmazat SPZtky aut na parkovišti
- Rozmazat zvířecí mazlíčky /no co když by si pes řekl že na té fotce nechce být!
- Rozmazat značky aut /to aby fotka nebyla následně označena například jako reklama na Fiat
Příjde vám to jako všechno? Omyl. Tohle všechno je totiž na StreetView cenzurované, a i přesto to nestačí. Pravda je, že ono rozmazávání provádějí roboti. Proto se jednou stalo, že namísto aby jedné paní rozmazali hlavu, tak ji rozmazali rozkrok. Dále můžeme na StreetView například vidět, jak auto srazilo srnku, nebo zátah policie na drogové dealery v Praze. Nicméně snímky které byly nahlášeny jako nevhodné Google vždy smazal. Proto se ptám - kde je tedy problém? Proč je StreetView pozastavený? Při hledání odpovědí k rozluštění jedné kešky jsem se dostal na zajímavou aplikaci Virtual Cam. Nebude v tom náhodou něco? Nechtěla by Česká republika aby trh s touto aplikací ovládla firma nějakého známého namísto Googlu? Nebo snad v době, kdy není žádným tajemstvím číslo vašeho občanského průkazu (to vám potvrdí každý právník) je napomáhání k trestným činům když vyfotíme něčí barák? Například u toho supermarketu, když dáme fotku na Blog, můžou nás pokutovat že pomáháme lidem kteří si podle fotografie naplánují jak supermarket vykrást? Nebo když se kouknu přes plot k sousedovi, může mě dát soused k soudu, že jsem viděl jeho zahradu? Taky vám to příjde jako totální píčovina?
A pokud je trestné vyfotit něčí barák, pak pozor! V tom případě smažte odevšad fotografie radnic, kostelů, a dalších takových míst! No co kdyby je někdo pak vykradl! A ještě mapy zakažte, vždyť ty přece prozradí kde se jak jmenuje která ulice, jak se kde jmenuje jaká řeka, a nedejbože tam je například vyznačeno kde se nachází pošta! No to je prostě skvělá příležitost pro poštovní zloděje, že? . . .

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?