Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

Hřbitovy - mají význam?

Publikováno 29.10.2010 v 20:58 v kategorii Zamyšlení, přečteno: 412x

Tímto článkem bych chtěl nepřímo navázat na článek jedné PiCzO-AuToRkY, a na její článek "HřBiToWeSeEk" bo jak se to jmenovalo.
Tahle vymatlaná pizda tam psala, že vůbec nechápe, k čemu jsou hřbitovy. A víte - já musím říct, že to taky nějak nechápu.
Nemám tušení kdy se vůbec začlo pohřbívat a kdy vznikly první hřbitovy, nicméně vzhledem k obřadům nazvaným pohřby a křížům všude okolo je celkem jasné, že to bude nějak souviset s nějakým náboženstvím. Nemám rád jakoukoliv víru. Možná je to způsobeno moji myšlenkou, že váš Bůh jsem nyní já. Možná je to těmi více jak pěti lety strávenými u jehovistů. To je ovšem vedlejší; podstatné je pro nás momentálně to, k čemu hřbitovy sloužily. Na hřbitovy se původně nedávaly urny, nýbrž pouze celá mrtvá lidská těla. To z důvodu onoho všem známého věčného života, v té době vykládaného ještě tak, jako že jednoho dne Bůh mávne (u některých církví tedy mávne vyzdvihovanější Ježíš Kristus), vy napřáhnete ruce před sebe, prorazíte hlínu, a celý hřbitov vstane, páč si zasloužil svoji věrností v Boha věčný život. Teprve nějakých stopade (zhruba) let nazpět se začalo šířit to, že se bude jednat o život "ducha", nikoliv těla. Tehdy se již i u věřících začaly používat urny. Ovšem dobře, tehdy každej chtěl na hřbitov, páč si tím dělal něco pro sebe, čímž si zajišťoval ten svůj věčný život. A dneska? Nepříjde mi vskutku stejně jako tý PiZdĚ nějak potřebný dávat lidi na hřbitov a stavět jim tam "TrApŇoUšKý hRoBeŠqY". Vždyť co z toho budete mít když vás po smrti dají na hřbitov? Nebude vám už upřímně u prdele, co se s vámi děje? Vážně si myslíte, jak budete tuhý pět metrů pod zemí mít radost z toho, že si na vás někdo vzpomněl, a zašel na váš hrobeček? Nenapadne vás spíš, že to u vašich pozůstalých bude probíhat stejně, jako když jste měli jít vy na hrob někomu z vaši rodiny ("Kurva, zase dušičky, abych se šel kouknout na ten zku*venej hrob, kterej zas vypadá hnusně, a já za něj musim akorát ročně platit za to, aby tam ležel někdo, kdo už pár let nikde ležet nepotřebuje!") ?
Pokud namítáte něco proti mému názoru, ještě si dovolím říci jednu věc: V žádném hrobě nezůstanete. . . no, teď je blbost říct nadoživotí. V žádném hrobě nezůstanete do konce světa. Hřbitovy stejně jednou zůstanou opuštěné, nikdo si na ty hroby tam ani nevzpomene, pak se to akorát zarovná a postaví se na tom Kaufland.
Jediní lidé od kterých zde nečekám schvalující komentáře jsou hrobníci. Vím kolik berou za jeden pohřeb, a kolik mají za místa z hrobů. Takže vím, že oni nikdy nebudou souhlasit s článkem, který by je přivedl o ony statisíce měsíčně.
Pokud si myslíte, že ony kecy o hřbitovech jsou kecy, pojďte se podívat na Jindřichov, kde jeden takový hřbitov na který všichni zapomněli už pár let straší. Poznámka pro kačery: Ano, je tam i keška. A ještě jsem chtěl podotknout, že doma bydlíme s babičkou a dědou už pět let. Když si chceme na ně vzpomenout, není problém, máme je v obýváku u televize. Máme je pořád u sebe, tudíž kdyby po smrti něco vnímali, mohou se radovat. Nikoliv z toho že za nimi jednou za sto let příjdeme na návštěvu na hřbitov, ale že nevyhazujeme zbytečně peníze, a máme je natolik rádi, že je máme i doma. A rozhodně nejsme sami.
HřbitovHřbitovHřbitovHřbitovHřbitov

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?