Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

K rozhledně Dubecko

Publikováno 01.08.2012 v 20:52 v kategorii Milý deníčku. . ., přečteno: 554x

Táta včera navrhl, že bychom mohli jít na Rotštejn. Tak tedy ano. Foťák jsem nechal doma, takže fotky jsou z mobilu.
Autobusem jsme zajeli do zastávky Vrbový důl. Řidič nejprve nevěděl kde to je, teprve po vysvětlení mezi kterými zastávkami si vzpomněl. Doma jsem si nahrál do GPSky souřadnice zastávky z IDOSu, ale jsou tam asi o 400 metrů vedle. Přímo od zastávky vede neznačená cesta Betlémskými skalami k odbočce na Zdenčinu skálu. I na tu jsme šli, ač já na ni byl před pár dny. Prohlédli jsme si předměty na výměnu v kešce (žádná CWG, nic putovního) a pokračovali Klokočskými k Rotštejnu.
Betlémské skályZdenčina skálaVýhled z Klokočských skal
Cestou jsme mrkli ještě na The Passage (s klouzavými podrážkami celkem problém se odtamtud vydrápat), přesně v poledne poseděli na lavičce s výhledem na Klokočí (první středu v měsíci se poledne vždycky pozná), koukli na archivovanou tradičku u Rotštejna a po silničce pak vyrazili k vísce Dubecko. Poblíž se nachází už pár let rozhledna, o jejíž existenci jsem neměl nejmenší tušení. Cestou k rozhledně nás překvapily davy turistů proudící proti nám, rozhlednu jsme si zespoda prohlédli a posedli si u tradičky rozhledně věnované. Ten obsah mě vážně dostal. Rozpadající se logbook, ošuntělá placka s fotbalistou, obal od brčka, párátko, dva papírky od bonbónů, podlepka od samolepky z Penny a projetá jízdenka na autobus. Krom prvních dvou jmenovaných věcí jsme vzali vše bez rozmyslu do koše. A dali jsme tam figurku mimozemšťana, aby nebyla tak prázdná.
Rozhledna DubeckoObsah kešky
Stejnou cestou jsme pokračovali zpátky do Klokočí a z něj jsme šli po silnici do obce Loučky. Koukli jsme se jak vypadá jedna odlovitelná archiválie po cestě (pořád tam je, akorát mi připadá že na druhé straně vrat než byla minule), natrhali mirabely na zavářku a v Loučkách odlovili tradičku u hřbitova. Ze zdi se ji moc nechtělo. Do Besedic (křižovatka nazvaná "Chata U Kalicha", chatu tam pamatuje už jen táta) jsme dorazili ve čtyři, na autobus do Malé Skály jsme měli ještě hodinu. Rozhodli jsme se tedy pro odlov GC1Z7W8 u Horákovy a Husníkovy vyhlídky.
Táta ve skalním bludištiGC1Z7W8 a výhled
Poslední co jsme četli byl sice DNF log s textem "keš na míste není, zůstal tam jen magnet a náplast, kterou byla krabka zřejmě provizorně připevněná od nějakých předchozích geokolegů," ale co to nezkusit. Mapy.cz nás jako obvykle zklamaly, žlutá turistická vedoucí z rozcestí od chaty U Kalicha již neexistuje, ale zjevně začíná až přímo u Kalichu, jelikož zleva na červenou turistickou přišla. Na dalším rozcestí jsme tedy již pokračovali po žluté skalním bludištěm. Táta tudy prý nešel minimálně dvacet let. Zhruba po čtvrt hodině jsme dorazili na vyhlídku kde je keška umístěná. Jak pravil log, na zábradlí jen magnet s kusem lepící pásky. Ještě že nejsem línej se ohnout a zábradlí prolýzt - keška byla položená ve skalní spáře jen asi půl metru od jejího původního umístění. Dnešní třetí nález. Zatímco jsem se logoval, táta vylezl ještě na sousední vyhlídku a pak už jsme vyrazili na křižovatku zvanou Pánovo pole a po červené sešli na autobus do Malé Skály.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?