Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

Kapusta.cz poprvé

Publikováno 17.02.2011 v 21:49 v kategorii Unzařaditelnous, přečteno: 436x

Představte si, že je listopad 2008 a vy hledáte webhosting. Hledáte něco cenově přijatelného a - naleznete webhosting Kapusta.cz.
Okamžitě vás uchvátí levné ceny a komunikativní technická podpora. A tak se rozhodnete jeden velmi důležitý projekt hostovat právě u Kapusty. Zezačátku to jde naprosto v pořádku. V květnu 2010 první výpadek, trvá to asi týden. Technická podpora odpovídá na e-maily a během týdne webové stránky opět v pořádku běží.
Později se dovídáte, že pan Jeník, majitel webhostingu měl údajně nějaký úraz na motorce a od té doby se chová naprosto nepřípustně. Jeho kolegové od Kapusty utekli a on tam zbyl sám. Přesto stále komunikuje.
V říjnu 2010 komunikativnost technické podpory upadá. V listopadu nastupuje do technické podpory jistý člověk jmenující se na FaceBooku "DJ Kuře" (nebo alespoň tehdy tam tak byl). Pan Jeník opět komunikuje stejně jako druhý člen podpory. Pak se zhruba měsíc neděje nic. Webové stránky v pořádku fungují, nový člen technické podpory dal dokonce i na některé moje rady. Chystá se vánoční soutěž.
V polovině prosince však začínají padat servery jako domino. Později někdo smaže databázi uživatelů, technická podpora nereaguje na naše e-maily. Nám e-maily nejdou, nejde se nám přihlásit do administrace, mail a mysql hází 404. FTP nefunguje. Vaše webové stránky "nelze se spojit se serverem". Neděje se zhola nic. Na kapustě se najednou nejde zaregistrovat, později byl napaden Kinotip.cz a smazala se i Kapusta.cz.
17.2.2011
Včera ve večerních hodinách pan Jeník oznámil na FaceBooku, že do dvou hodin se dozvíme na Kapustě více informací a že se omlouvá za výpadek. Uběhlo 26 hodin. Nikde nic, na Kapusta.cz je nahozen web - z google archivu, o čemž svědčí například stránka "Kontakt". Zkoušíte telefonní číslo uvedené na webu. Zvedne vám to nějaký cizí člověk. Prý že webhosting nezná, nicméně o něm již milionkrát slyšel a jste dnes dvacátí, co mu voláte. Zkoušíte další telefoní čísla. Všechna jsou nedostupná. Krom jednoho, telefonu bratra či otce pana Jeníka. Telefon zvoní a nikdo ho nebere.
Pokoušíte se nastavit doménu jinam, ač nemáte data. Zjistíte, že doména je registrovaná na pana Jeníka a vy k ní nemáte žádný přístup.
Večer zjišťujete, že do administrace se přihlásit dá, ale pod starým heslem. Kromě fakturace administrace funguje. To je tak vše. Na webové stránky se stále nemůžete nijak dostat.
Pokoušíte se přes FaceBook kontaktovat jeho přátele. Nikdo vám neodpovídá.
21:40 - dozvídáte se, že Kapusta stála, neboť její správce si založil loni nový webhosting, Timehosting. Máte další telefonní číslo které můžete vyzkoušet, zda to tam náhodou někdo nezvedne. Ale timehosting spí podle všeho ještě déle než Kapusta. . .

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?