Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

Mrazivá Stráž

Publikováno 31.01.2013 v 00:25 v kategorii Milý deníčku. . ., přečteno: 526x

V sobotu se mi zachtělo někam vyjet. Nejprve jsem si naplánoval krátkou cestu ze Stráže nad Nisou do Krásné studánky (3 keše a 40 minut cesty), nakonec jsem se však rozhodl vzít i pár keší po okolí a skončit až v Liberci.
Mrazivé počasí mě neodradilo a po obědě jsem vyrazil na vlak. Deset minut čekání v Liberci na přípoj na Černousy a ve Stráži jsem byl něco po půl druhé. Nejprve jsem vyrazil ke keši Stráži věnované.
Cesta ke skalám
Po zasněžené cestičce stoupám na skály a koukám na hint. Prý mám hledat u pařezu pod skálou. Scházím tedy dolů a všímám si dětí na protější straně potoka. Je čas si zahrát na fotografa.
Zamrzlý potok
Naštěstí nemají v plánu se zde zdržovat a pouze tudy procházejí.
Zamrzlý potok a odcházející děti
Vracím se pod skály na souřadnice a hledám v okolí nějaký pařez. Kličkuji po okolí a stále nenecházím. Teprve při nějakém sedmém návratu na souřadnice mě napadlo podívat se na pátou světovou stranu. Pařez je asi čtyři metry nade mnou. Mám ji.
Stráž nad Nisou - logbook
Od keše pokračuji na náměstí, kde odlovuji místní VTA.
Stráž nad Nisou
Moji další zastávkou jsou úvodky multi-mysterky u Schillerova dubu.
Schillerův dub
Dopočítávám potřebné údaje a vyrážím směrem k finálce.
Schillerův dub
Procházím lesem a dostávám se k místu, o kterém jsem neměl nejmenší tušení.Rozhodně mě však zaujalo. GPSka šla stranou a do ruky šel foťák.
Stráž nad Nisou - nedostavěná silnice
Stráž nad Nisou - nedostavěná silnice
Stráž nad Nisou - nedostavěná silnice
Po cestě docházím k tomu názoru, že finálku dubu bude lepší si nechat až na návrat do Krásné Studánky. Stoupám tedy do kopečka na další plánované krabičky.
Výhled
Jako první jsem vyrazil ke Krypto II. Trochu mě překvapilo, že od doby kdy jsem luštil do doby kdy jsem se dostal k odlovu této keše, již skončila v archivu. Na místě však stále byla.
Krypto II
Ač předchozí noc sněžilo, z cesty ve směru šipky nějaké čerstvé stopy odbočovaly. Říkám si, jaká je možnost že bychom se nahoře setkali dva kačeři? Po vystoupání však zjišťuji, že cílem tohoto kopečka není jenom keš.
Chata Ohio a dinosaurus
Ke Garfieldovi to beru trochu po cestách, trochu za šipkou. Cest je ve zdejším lese opravdu spousta, ale najít nějakou v potřebném směru je téměř nemožné.
Bunkr
Přeci jen se podařilo dostat se na místo, najít a zalogovat. Ještě najít v okolí turistickou značku a po ní zpátky.
Garfield - keš
U finálky Schillerova dubu se mi podařilo vytrousit GPSku. Naštěstí nezapadla do sněhu úplně celá.
GPSka zapadlá ve sněhu
Keš ve Studánce u Kačáku byla celkem jasná a rychlá, ovšem na další u pomníku jsem se zasekl. Po více než půl hodině jsem natolik promrzlý, že vzdávám nejen hledání této keše, ale celý zbytek kešovačky. Vracím se na vlak do Studánky.
Státní hranice

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?