Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

Na Ořešník!

Publikováno 25.09.2011 v 00:21 v kategorii Milý deníčku. . ., přečteno: 668x

Dneska jsme si s tátou naplánovali výlet na Ořešník. Jedna keška naplánovaná, jedna nalezená, jedna nenalezená, žádná zalogovaná. Ale vezměme to popořadě.
Ráno jsme vyjeli jedničkou na Bedřichov a vydali jsme se na Královku. Ráno na Bedřichově
Prošli jsme vlevo kolem věže Královky a od ní jsme se vydali po (na tomto blogu již několikrát zmiňované) staré žluté turistické značce.
Královka zezadu
Tuto cestu vám můžu vskutku doporučit, jedná se o krásně vyšlapanou cestu. Na křižovatce kde žlutá turistická dříve pokračovala rovně (dnes tam jsou akorát tak bažiny) jsme se vydali doprava, na následující křižovatce vlevo, po pár metrech po pěšince vpravo, kolem bývalé ohrady a vyšli jsme za Josefodolskou přehradou.
Patníky u cesty
Následně na asfaltku a po té jsme došli skoro až na Kristiánov. A dál a dál. Fotky asi napoví.
Voda
Ptačí budka
Cesta
Josefodolská přehrada
Památník sklářství
Hřbitov na Kristiánově
Silnice
Hejnice a Ořešník z Krásné Máří
Tetřeví bouda v Jizerkách
Z Krásné Máří na Tetřeví boudy a pak po červené dolů k vodopádům. Tam má být jediná dnešní plánovaná keška. Bohužel, nepodařilo se nám ji najít. Zhruba po 3/4 hodině tedy pokračujeme dále na Ořešník.
Cesta na Ořešník
Kříž na vrcholu Ořešníku
Zde kešku nacházím. Bohužel, je na čtyřmístný kód a jedná se o mysterku. Je škoda, že místo, které bývá hojně navštěvováno je zabráno finálkou mysterky, kterou si zaloguje 10 lidí za rok. Hlavně je škoda, že si neopisuju bonusy, tak je taky možný, že se na tu kešku budu chodit akorát tak dívat a nikdy ji nedokážu odemknout.
A pak jdeme zase zpátky. U vodopádů zkusíme znovu najít tu kešku, nepomohlo ani všech pět nápověd. Zpátky jsme se rozhodli to vzít přes Sedlo Holubníku. Řeknu vám, podle těch rozcestníků je to zajímavé. Nejdřív máte Kristiánov 4,5km. Ujdeme kilometr a máme to tam podle dalšího rozcestníku ještě 5,5! A od něj ujdeme něco přes tři kilometry a jsme tam.
Cesta
PalisádaPomníček
SouškySedlo Holubníku
Taky stromVoda

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?