Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

Německo 24.7.2011

Publikováno 28.07.2011 v 10:53 v kategorii Milý deníčku. . ., přečteno: 867x

Brouzdal jsem po mapě, zda náhodou u našich severozápadních sousedů není nějaký powertrail či tak něco, pro co by se tam vyplatilo jet.
Na mapě mě zaujala taková ležatá osmička tradiček, která se skládá ze dvou sérií. Uprostřed osmičky mají výchozí souřadnice dvě multiny, jedna (ta kratší) spadá do jedné ze sérií a druhá by nás provedla po levé straně osmičky.
Mapa osmičky
Napsal jsem Pokémonům, zda by nejeli, a oni že ano. Po rozeslání mnoho e-mailů nás nakonec vyrazilo 7. Padlo rozhodnutí, že tu delší multinu lovit nebudeme a začali jsme tou kratší. Omluvte, prosím, kvalitu fotek - všechny jsou brány mým mobilním telefonem.
Na parkovišti
Jelikož by nás však druhá stage vrátila zpátky na parkoviště, kudy se ještě budeme vracet, začínáme tradičkami v pravém okruhu. Zdejší hory jsou zajímavé v tom, že zde je spousta nějakým způsobem významných kamenů. A skoro každý z nich zde má svoji kešku.
Strom
Chvíli jdeme po cestách, chvíli po lesních průsecích. Ještě že mají kolegové GPSky s mapou - já se svým etrex Háčkem který má jenom šipku a ještě ke všemu mě každou chvíli posílá jinam bych tu asi bloudil minimálně čtyřkovým terénem.
Na cestě
Do druhé kešky vkládám jeden TB co jsem přivezl z Česka a rád by putoval po horách. I když jak tak koukám na výškový profil (kolegovi díky, přikládám níže), vložil jsem ho zrovna do té nejníže umístěné kešky.
Hledání kešky
A pak už se jenom šlo a šlo a keškovalo. Pravý okruh nám 4 hodiny. Ve 14:00 jsme byli na parkovišti, dopočítali multinu a započali druhý okruh. Tady byly sice cesty lepší (občas i asfaltované), ale povětšinou vedly jinam, než ke keškám.
ZalogovánoRozcestníkŠutrák
Schránka s návštěvní knihouNávštěvní knihaOdočívadlo
Taktéž nesmím opomenout - líbilo se mi, že většina míst zde má kromě svojí kešky i svoji vlastní návštěvní knihu. To by u nás v Česku nešlo, minimálně ne kvůli vandalům. Německo je však jiné i v jiných věcech - například silnice jsou zde mnohem lepší než u nás, k tomu ještě levnější než u nás, potraviny zde mají lepší a nejsou zvyklí odkazovat odpadky do jejich lesů.
KanapeSkalní jezírko plné eurocentů
V druhé polovině cesty bylo již mnohem méně malin, o to více zde však bylo zase mudlů a taky kačerů.
JezírkoNávštěvní schránka s knihou
Došlo i na odlov dvou kešek s terénem 4. První jsem nahmátnul já, namísto druhé jsem našel falešnou plastovou krabičku (s logbookem a drobnostmi), která však nahrazovala mudlovskou návštěvní knihu. Kolega poté o kus vedle našel pravou kešku.
Terén 4KolegaV džungli zdejší
Pár kešek před koncem jsme spočítali i bonusovku jedné série, jenže jsme zjistili, že jsme kolem ní procházeli zhruba před půl hodinou. Vracet se nebudeme, taky musíme ještě dneska dojet domů.
A ještě tedy onen slibovaný výškový profil dnešní cesty. Na parkoviště jsme dorazili přesně v 19:00 a vypadalo stejně, jako při první návštěvě. Byly zde pouze naše dvě auta, všichni ostatní už byli dávno doma. Dopoledne na něm bylo taktéž prázdno, ale odpoledne by zde byl docela problém najít volné parkovací místo. Celkem nám oba okruhy tedy daly 9 hodin a jednalo se zhruba o 20 kilometrů.
Výškový profil Německé osmičky
Po zpáteční cestě jsme dali ještě pár drive-inek. A kam příště? No sem s návrhy!
Parking u silniceZnačka pozor sovy

Komentáře

Celkem 2 komentáře

 • jirka.oznamuje.cz 28.07.2011 v 11:09 Já bych Vás chtěl vidět pouze s kompasem a buzolou, jak by to asi dopadlo??? :-)


 • Tiskar94 28.07.2011 v 22:14 Jeden z kolegů běhá orienťáky, tak i dobře :))


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?