Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

Německo 28.10.2011

Publikováno 30.10.2011 v 22:34 v kategorii Milý deníčku. . ., přečteno: 600x

Třetí a pro letošní rok poslední výprava do Německa proběhla ku příležitosti státního svátku 28. října. Tentokrát ve složení Harmonicboy, Super Tomáš a já (Tiskar94).
Ráno jsem zajel autobusem do Liberce kde jsem měl chvíli času. A tak jsem vyrazil na tradičku u Harcovské přehrady. Podzimní sváteční ráno zajišťuje, že mudlové ještě spí.
Já na hrázi přehrady
Přecházím přes hráz a sleduji dění kolem přehrady. Rybáři pomalu roztahují pruty a chystají se na celodenní vysedávání na břehu. S mírným vánkem slétává ze stromů zlatavé listí.
Podzimní lavička
Po chvíli jsem na souřadnicích a nalézám kešku. Krása. Čas pokročil, takže se vracím zpátky na místo domluveného srazu. Nikoho asi neudivuje, že nikdo z nás nepřišel včas. Naše první zastávka je na trojmezí. Jsou zde tři kešky - v každém státě jedna.
Most z Německa do Polska
Nejprve odlovíme Českou a Polskou a následně se vydáváme na tu Německou. V plánu zde bylo postavit kruhový most zasahující do všech tří států. K tomu však stále ještě nedošlo a většina map vám potvrdí, že tu v současnosti žádný most není. Podle OpenStreet map by tu však nějaký most být měl. Tak jsme to prozkoušeli. Dá se říct, že tu most je. Ze strany polské je most naprosto neudržovaný, ale dá se na něj dostat. Jinak to vypadá na straně německé, kde je most zamřížovaný. Je tomu tak z toho důvodu, že most je v katastrofálním stavu, a tak je (alespoň z jedné strany) uzavřen. Odlovíme i třetí tradičku na trojmezí a pokračujeme do Zittau. Po dvou tradičkách normálních docházíme k jedné only PM. Krásně viditelná, ale těžko dosažitelná. Na dně sloupku zábradlí. Po několika neúspěšných pokusech s klacíkem o kus dál dostává Harmonicboy nápad, a během chvilky už kešku loví drátem. Podařilo se, logujeme a pokračujeme dál.
Logujeme
Následovala keška u prodejny nábytku kde nás pozlobilo její zaměření, jedna telefonní na náměstí (jo tak tady vzniknul ten nápad na sérii VTA) a chvíli po poledni jedna u právě vyzvánějícího kostela.
Kostel
Po setkání s kolegou a dalších několika keškách jsme dokončili první okruh a autem vyjeli na několik drive-inek. První z nich byla u Studentského parku.
Zittau Studentenpark
To byla rychlovka. Následně však přišel zádrhel. A já se přiznám, že jsem na ten listing té kešky raději doteď nekoukal. V listingu napsáno "Pokud se dostanete k místu na obrázku, pak už jste od kešky jen kousíček". A obrázek? Ten se nám nepodařilo stáhnout. Hint - nehledej za dveřmi. Ač nápadů byla spousta a v baráku jsme strávili někde třičtvrtě hodiny, nikde jsme nic nenašli.
Geocaching nasprejovaný nápis
Nejprve jsme hledali za dveřmi. Ne, to přeci nesouhlasí s hintem. Je to jasné - musíme někam, kde nebudou dveře. Takže o patro výš.
Zřícenina domu - interiér
Tam však také není nic. Pokračujeme na půdu. Celou ji prolezeme, dokonce narazíme i na jediné zamčené dveře, ale nikde nic. Při návratu po schodech dolů nás ještě napadne, že ta baterka uvedená v atributech možná potřeba bude. Nacházíme totiž dveře do sklepa. Ani zde se nám však při rychlém průlezu všemi místnostmi nedaří nic najít. Nakonec to vzdáváme a pokračujeme na další drive-inky.
Teprve nyní se koukám znovu na listing té kešky. Na fotce je ohnutá klika. Jasně ji poznávám - patří jediným dveřím, které byly zamčené. Těm na půdě.
Po pár tradičkách se dostáváme po krásné silničce (nemyslím to ironicky, ono to opravdu má něco do sebe) k hodinovému domu.
Silnice k hodinovému domu
Díky znalosti němčiny Harmonicboye máme povoleno zaparkovat přímo u domu a jdeme ke kešce. Zdejší prostranství je opravdu zajímavé. Napočítali jsme tu více než 10 hodin - a všechny jsou funkční.
Hodinový dům
Po cestičce sjíždíme na hlavní silnici. Zajímavé je, že zatímco krásná silnička na google mapách není, tato ošklivá cesta tam je. O kus dál parkujeme a vyrážíme na dnešní druhou obcházku - tentokrát kolem zdejšího moře.
Houbičky
Je tu spousta cestiček, ale i přesto to občas bereme přímo za šipkou. Ne vždy se to však vyplatilo.
Nad Žitavským mořem
Kupříkladu k jedné kešce jsme šli nejdřív po louce, následně jsme se prodírali nízkými stromky. Skončili jsme 40 metrů před keškou s tím, že před námi byl potok. Hledáním mostku jsme se vrátili až zpátky na cestu, z které jsme před patnácti minutami odbočili.
Pole
A to už jsme vlastně pomalu zase zpátky v Zittau. Začíná se stmívat a keška u zdejšího rybníka nám dala dost zabrat. Nezávisle na sobě jsme se já i Harmonicboy shodli na hintu "pod štítem". Navigace ukazovala na molo. A keška? Byla dole pod infotabulí. Podobně tomu zase bylo u altánku o kus dál. To už byla tma a fotohint ukazoval pod lávku. Po prohledání celého prostoru pod lávkou kdy už jsme byli připraveni odcházet dál nachází kešku Harmonicboy o pouhý kámen vedle. A poslední německou tradičkou ten den byl mystický strom. Obě dvě GPSky nás nejprve zavedly asi dvacet metrů jižně od něj. Když jsme konečně strom objevili, Super Tomáš po něm začal šplhat a hledat kešku. Nedařilo se. Přidal jsem se i já. S baterkou jsem nakouknul do každé mezírky, ale kešku jsem nikde neviděl. Až jsem docílil toho, že jsem sjel dolů. Nakonec jsem kešku nahmatal bez baterky. Namísto smallky obyčejná filmovka. Házím kolegům dolů, ti logují, vracím zpátky nahoru a pokračujeme na nedalekou earthku.
Kolegové logují
Earthka už byla celkem bez problému. Jenom každý z nás napočítal jiný počet schodů a myslím si, že jsme snad ani nenašli tu správnou infotabuli.
SuperTomáš, Harmonicboy, Tiskar94
O srandu bylo postaráno i cestou od earthky k hlavní silnici. Došli jsme k řece. "Tady někde má podle map být most." Nikde nic. Až po pár minutách zjišťujeme, že most tu je, asi 20 metrů od nás. Ale je taková tma, že jsme jej neviděli.
Cestou zpátky mám ještě příležitost odlovit si tři drive-in kešky v Hrádku. Tentokrát jsme do Liberce přijeli až někde o půl deváté. Naštěstí to ničemu a nikomu nevadilo.

Komentáře

Celkem 2 komentáře

 • Hráblík 01.11.2011 v 13:50 Tý jo. Kolik už těch kešek máš? ;) :)
  Já na to ten nemám vůbec čas. A docela mě to mrzí, protože je príma odreagování :)
  Krásný fotky k tomu. Musel to být bezva výlet :)


 • Opicakuz 22.11.2011 v 06:36 Na Trojmezi jsme jeli po Otikove eventu na Jestedu. Ten most je super. Taky jsme preskakovali zabradli (Blackmola se pekne vysekala). :-)

  A ty stare baraky vypadaji take pekne. Skoda, ze tam jsme nesli.

  Ale byli jsme v Zittau na GC2V4J0, kde jsme malem meli problem s policii kvuli jedne zenske. ;)


  Jinak kdyby to nekoho zajimalo, taky je link na cely nas vikend: http://pck.desitka.cz/96-vikendovka-na-jested.html


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?