Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

Nový design

Publikováno 30.05.2016 v 18:06 v kategorii Unzařaditelnous, přečteno: 5275x

Dnes jsem dokončil designovou úpravu blogu, která tu pár dní probíhala. Tedy ne že by mi žádný z připravených vzhledů nevyhovoval. Ale...
Před nějakou dobou jsem se u Booklet přihlásil do soutěže o nejlepší blog. Jelikož hodnotí i design blogu, chtělo to tu nějak vyšperkovat. Dal jsem se do toho a po pár dnech je hotovo. Takže, co je nového?
(Co bylo doplněno o týden později je psáno takto)

1, Pozadí
Věc, které si určitě všimnete jako první, je jiná fotka na pozadí blogu. Nejdřív jsem přemýšlel nad něčím s geocachingovou tématikou, nic vhodného jsem však nenašel. Nakonec jsem skončil u fotky z jiného webu, která mi připadá jako cesta Harcovským lesem směrem od trampské vzpomínky k vodní elektrárně. Po nahrání obrázku do galerie jsem zjistil, že ač administrace nabízí možnost velikost zachovat, nedělá to a obrázky automaticky zmenšuje. Nejprve jsem tedy použil při úpravě originální umístění a po zjištění že nahrání do galerie likviduje i průhlednost a animaci jsem byl nucen na design vytvořit zvláštní složku na jednom mém starém webu.
2, Ikona
Každý web má nějakou ikonu vedle svého titulku v panelu prohlížeče. Blogy mají obvykle ikonu stejnou a když tu byla možnost se odlišit, využil jsem ji. Na mobilu se však stále ukazuje favicona klasická.
3, Písmo
Jelikož všechny blogy na infoblogu mají jednotné písmo, chtělo to nějak vyniknout i v této oblasti. To se podařilo bez problému.
4, Posun vyhledávacího boxu
Přišlo mi, že vedle názvu blogu je nějak moc místa. Posunul jsem tam tedy vyhledávací formulář. Přihlášeným se může zdát moc vysoko, nepřihlášeným moc nízko, ale lépe to nejde. Na mobilu vyhledávací pole překrávalo logo, vyhledávání jsem tedy vrátil zase zpátky do menu. Pokud by to snad někdo přesto chtěl k sobě na blog, kód ve stylu byl takovýto:
.search
{ position: absolute;
top: 37px;
right: 25px;
padding: 5px;}

5, Fixní panel
Začalo to tím, že fixní panel vypadá zajímavě, tak by se sem určitě hodil.
Co do něj? V bočním panelu je statbar, tak třeba ten.
Co když bude někomu překážet? Chce to možnost jej schovat, přidávám Xko.
Co když si jej dotyčný bude chtít zase zobrazit? Přidávám tlačítko na jeho opětovné odkrytí.

Mnou nakreslené ikony vypadají děsně. Googlím jiné a přitom nacházím i ikonu se šipkou. Ta se hodí na navigaci nahoru.
A tehdy přichází ten šílený nápad...
Poznámka - o týden později jsem panel předělal na boční i s ikonami profilů všude možně.
6, Smajlíci
Infoblog nepodporuje smajlíky :(. Ale nějak přece musí jít je tam přidat, ne? Zaměnit obrázek s určitým názvem lze lehce, ale jak to udělat s textem? Nemám tušení, obracím se na Víčka. Kód mi napsal, ale nefunguje. Po třech hodinách zjišťujeme, že Facebook do dlouhých "slov" ve zprávách přidává nějaký neviditelný znak. Záměna textu za obrázek tedy funguje. Teď to chce nějaké pole se smajlíky, na které půjde klikat. Do formuláře se zabudovat nedá, tak bude zase vpravo dole. Aby smajlíci na začátku článku nevypadaly nějak divně, kliknutí na smajlík ve fixním panelu který zobrazí/skryje pole se smajlíky zároveň čtenáře přesune na komentáře. Nacházím skript, který vloží kód smajlíku do políčka na místo kurzoru. Potřebuje však znát název formuláře a on žádný název nemá. Využívám tedy skript jiný, který vloží kód na konec pole bez ohledu na kurzor. Funguje. Doplňuji smajlíky a upravuji kódy (která "slova" se mají měnit na které smajlíky). Nefunguje to. No jo, on totiž pokud skript má změnit nějaké slovo na obrázek, změní ono slovo i v té části kódu, která má ono slovo umístit do pole pro psaní komentářů. Upravuji to tedy tak, že na smajlíky se mění pouze "slova" před kterými je mezera. Když už to vypadá že je vše v pohodě, přichází při testování zjištění nejhorší - namísto přidání komentáře se po odeslání formuláře pouze obnoví stránka. I to se naštěstí daří opravit. Jedinou nehezkou věcí zůstává to, že se smajlíci zaměňují při načtení stránky - nezamění se tedy u právě přidaného komentáře. Ale to snad ničemu nevadí.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?