Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

Pekelná třída - Souboj v dračí jeskyni

Publikováno 11.02.2012 v 17:53 v kategorii Unzařaditelnous, přečteno: 688x

Ačkoliv knížky už nějakou dobu nečtu, když se mi dostala do rukou nová Steklačovka Pekelná třída - Souboj v dračí jeskyni, nešlo si ji nepřečíst. Budoucí čtenáři této knihy by měli nebrat moc ohledy na dny. V knížce totiž není vůbec nic divného na tom, že po sobotě je hned pondělí, či třináctého je ke konci měsíce. Ale pojďme k ději.
Pekelná třída - Souboj v dračí jeskyni
Knížka začíná v pátek třináctého. Kluci mají ve škole od třídního učitele Hamáčka přednášku o pověrách. Na ty sice nevěří, ale když jdou odpoledne na nově otevřené tržiště, potkají Huga marně hledajícího prodavače amuletu, který si zde dopoledne zakoupil: "Já mu dal stovku a on mi dal amulet. Jenže jsem se ho zapomněl zeptat, jak to funguje." Hugo následně odejde na svůj hausbót a Bořík se od jednoho prodavače bot Hadidas dovídá, že amulet "Dlačí sldce má velmi zlou mysl. Je zlomyslný. Plyč od něj!" Ještě ten den Hugo spadnul do řádně označeného výkopu. Kluci mu však odmítají prozradit cokoliv z toho, co o amuletu vědí. Ač to Hugo nikdy neuměl, večer se zase z ničeho nic naučí s amuletem plavat.
Palhounová s Teckertovou začaly provokovat kluky před třídním učitelem tím, že kluci páchnou. Kluci jim to prostřednictvím Bohouška vracejí zpátky.
Amulet přinesl Hugovi štěstí v kartách. Vyhrál 1100 korun, a tak se rozhodl s kluky hned v sobotu vyrazit kamsi na výlet. Doma si to sice museli kluci zařídit sami, ale díky způsobu, kterým to Pahounové s Teckertovou vrátily, nedošlo k žádnému problému:

"Kde je Bořík?" podivila se okamžitě máma. "On ještě nepřišel domů?"
"Ale přišel," řekl táta. "Jenže už si šel lehnout."
"Tak brzy?"
"Mluvil něco o výbuchu, ke kterýmu došlo v jejich třídě. A že ji zítra pomůže vymalovat."
"A ty mu tyhle lži věříš? To jsi tak laskavý, nebo tak hloupý? Okamžitě zavolám Bohouškově mamince!"
...
"Bedřichu, je to neuvěřítelné, ale náš syn výjimečně nelhal. V jejich třídě opravdu k výbuchu došlo. Bohouškova maminka mi to potvrdila a Bohoušek se prý ještě teď třese. Ovšem o malování se nezmínila."
"To je logický," slyšel jsem otce. "Bohouška by si Hamáček nevybral, když se ještě teď třese. Dělal by křivý čáry."

Hugo nechá amulet, aby zvolil směr za ně. Ten je dovede k jedné staré zřícenině hradu. Než ji však stihnou prozkoumat, Aleš dostane hlad a přímo za nosem během chvíle sedí ve staré hospodě. Od hostinského se dovídají, že se to tu jmenuje Dračí jeskyně. Ta se vskutku za hospodou nachází. Jejím obsahem je však jen pár starých sudů od piva z doby, kdy to v hospodě ještě žilo. Hugovi se podaří zamluvit si dračí jeskyni jako klubovnu pro kluky. Jelikož je klubovna zhruba 6 kilometrů daleko, Hugo si v bazaru kupuje staré dámské kolo a na čtvrtý pokus už na něm umí jezdit. Zatímco se Hugo modlí k amuletu, kluci vybavují klubovnu v jeskyni. Jejich novou klubovnu vystopují Palhounová s Teckertovou, následně se setkávají s jediným pravidelným hostem hospody, Emanem. Kluci tráví v Dračí jeskyni víkend a na druhý pokus se jim podaří dostavět zahradní krb.
Čištění krbu
Další den se za nimi na chvíli přijel konečně podívat i Hugo, který se práci celou dobu úspěšně vyhýbá. Ten den se Boříkovi cestou zpátky do Holešovic rozpadá kolo a je mu jasné, že jej dohromady už nedá. Aby od rodičů dostal kolo nové, musí dostat z matematiky nejhůř dvojku. Třídní učitel mu dává šanci: za jeden týden se musí Bořík naučit matematického učivo celého školního roku. Bořík však může jezdit do Dračí jeskyně i přes to. Stačilo zajít za Hugem s tím, že jelikož má Hugo kolo, má Boříka na týden nahradit ve výkopových pracech u jeskyně. V tu chvíli mu Hugo vnucuje kolo své, jen aby se praci vyhnul.
Kluci prohrají sázku s Palhounovou a Teckertovou, které si jeskyni zabírají každý druhý den. Kluci však sázku berou jako lest a snaží se z jeskyně holky vystrnadit. Jako pomstu za to, že jeskyni vyzdobily do ní vypouštějí myši a doufají, že se jich holky leknou.
Bořík s matematikou uspěl a dostal dvojku. Následně byl uváděn na třídních schůzkách jako příklad vzorného žáka. Další den si jde Bořík s tátou vybrat nové kolo. Projdou kolem několika značkových prodejen až skončí u bazaru.

"Většina obchodů je specializovaná na určitou značku," poučil mě táta. "Tady si však můžeš vybrat, z kolika značek chceš. To máš jako s auťákama. Když koupíš nový, tak už v okamžiku prodeje ztrácí třetinu ze svý hodnoty. Konzultoval jsem to s odborníky." O otcových konzultacích s odborníky jsem se neodvážil pochybovat. V hospodě Na růžku se scházeli výhradně jen odborníci.

Hugo se rozhodl sloučit podle něj spojité nádoby, a to Dračí jeskyni a jeho Dračí amulet. První věc, kterou hned další den kluci v klubovně hledali byli myši. Namísto těch našli jenom pastičky na myši. Každý z chlapců měl pod polštářem jednu. Zatímco kamarádi přemýšleli, co dál na holky vymyslet, přiřítil se Hugo a pověsil amulet nad vchod do jeskyně. Klukům se ten den už žádnou lest vymyslet nepodařilo. Další den ve škole Teckertová s Palhounovou klukům oznámily, že nehodlají trpět žádné další lsti na jejich vyhoštění z jeskyně a od nynějška tam zavládně tvrdá disciplína. Oznámí jim, že je odpoledne čekají v jeskyni. Přijedou však akorát kluci. Další den před školou jim Palhounová s Teckertovou oznamují, že je v jeskyni už nikdy neuvidí - poštípaly je tam blechy.
Bořík, Čenda, Mirek a Aleš

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?