Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

Předvánoční kešování

Publikováno 23.12.2010 v 18:00 v kategorii Milý deníčku. . ., přečteno: 357x

Od té doby co jsme byli na megaeventu Geoskořápky v Praze jsem každý den hledal nějaké kešky. V pondělí jsem se vydal do Liberce, z plánovaných šesti kešek jsem však nakonec našel jen jednu - u bazénu. Ještě návštěva v mekáči, na tramvaj a domů. V úterý se tady v Jablonci stavil jeden hráč Elfánie, a vydal jsem se s ním po Jablonci po nějakých keškách. Největší sranda byla nepochybně u mysterky o kinech. Plakátovací plocha na křižovatce, před ní metrová kopa sněhu. Kámoš na ni vylezl a najednou se tam objevil nějaký chlápek, zjevně tak trochu na mol:
"Co tam děláš? Co to ničíš? Ty plakáty maj sloužit lidem, ne aby je někdo trhal!"
"Vždyť se těch plakátů ani nedotknul," ohrazuju kamaráda.
"Jó, jasně, ale já ti řeknu, CIA nás všechny sleduje, maj tady agenty, kamery a štěnice!"
"Kdo jsou agenti? Támhlety holky?" ukázal jsem na dvě slečny vracející se ze školy.
Pán raději odešel dál.
No a pak jsem se tak trochu zasekl u českého fóra pro geocaching. Došlo k tomu, že v Brně reviewer pustil mysterku se špatným zadáním, a ve finále keška nebyla ještě vůbec umístěná. A tak jsem se rozhodl udělat takový seznam betatesterů, kteří pomohou nováčkům se založením cache. Zatím to jde tak jak má, být betatestery má zájem hodně lidí (ne, nic za to nikdo nemá), ale jen aby se začátečníci vůbec někdy do záložky "založení cache" v geowiki podívali.
A jak jsem byl tak zabraný do té geowiki, ani jsem si nevšimnul, že reviewer pustil novou kešku u nás v Jablonci. Mysterku. Přišel jsem na ni až v jedenáct večer, a to už bylo FTF i STF obsazené. Že bych dal TTF? Dost jsem o tom pochyboval. Nicméně ráno jsem se dal do luštění souřadnic. Vyšly mi doprostřed třetí jablonecké přehrady. Tak to nic. Zkusil jsem na truc ubrat, a šipečka už mi ukazuje přímo na strom. Nakonec ve čtvrt na deset dopoledne dávám TTF, moje první. TTF=third to find=třetí nálezce cache od jejího publikování. Odpoledne jsem se ještě vydal odlovit nějaké ty mysterky kolem domovských souřadnic, na které jsem dosud nepřišel. Souřadnice jedné jsem neměl, tak jsem to zkusil jen tak bez nich. Vyšlo to na první pokus. Souřadnice druhé jsem naopak měl už od října, nicméně bez GPSky se mi to nedařilo najít. Dneska s GPSkou to konečně šlo. V podvečer jsem se vydal ještě pro jednu mysterku, nicméně tam opět nevím přesné souřadnice, a po brodění po kolena ve shěhu a objevení několika zasněžených kaluží jsem to nechal na jaro.
Užijte si, přátelé, Štědrý den, dostaňte to co si přejete, a když to nedostanete, tak si to prostě kupte ;)

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?