Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

První polovina Matrixu

Publikováno 09.04.2014 v 16:26 v kategorii Milý deníčku. . ., přečteno: 601x

Jak to tak každý rok bývá, přišel den aprílových žertů, první duben. Byl to takový klasický den, jen s tím rozdílem, že na FaceBooku se od ČAGeo objevila fotka nějaké nově publikované série.
Pozor, tento článek obsahuje spoilery. Pokud ještě nemáte Matrix odlovený, není doporučeno jej číst.
Říkám si, jestli to není apríl. Jistota není ani tehdy, když nacházím onu Matrixovou sérii (od každé kombinace O/T jedna keš) u Staré Boleslavi. Snad tam ty krabičky opravdu jsou. Volám Špeldovi, i když si říkám že je to zbytečné, že stejně bude v práci. Není, veze něco do Prahy ale může to odložit. Otáčí se a já začínám luštit.
Koukám hlavně na ty lehčeji luštitelné mysterky, nebojím se zaobírat listingem i v případě, že ono jasné luštění trvá déle. Z mysterek tohoto typu se mi však daří vyluštit jen jednu jedinou. Kolem půl druhé přijíždí Špelda, tradičky má stažené, vybavení na T5 také má, jedeme do Hlavence. Hlavencem projíždíme a jedeme dál, neboť GPS nás na parkoviště naviguje kamsi do pole. Když si říkáme že to asi nebude ono, otáčíme to k nejbližší keši. Obtížnost jedna, terén jeden a půl a my máme po více než čtyřech hodinách od publikace STF. Že by na sérii nikdo nevyrazil? Kdepak, jen si všichni mysleli že na ty jednodušší mysterky nemá cenu chodit jelikož tam půjdou všichni a vyrazili na stromy.
Parkujeme, bereme vybavení a vyrážíme na nejbližší vyluštěnou mysterku, kterou je M16. Opět obtížnost jedna a terén stále přijatelný, opět STF. Cestou na další keš, tentokrát s terénem pět, potkáváme ownery na kolech. Prý že na stromovce kam máme namířeno už STF padlo. Stejně jdeme a zkoušíme nahodit. Nedaří se a nedaří. Buď jsme moc vysoko nebo moc nízko, pokud jsme náhodou ve správné výšce, jsme zase o kousek vlevo nebo vpravo. Nakonec to balíme s DNL (nalezeno ale nelogováno) a pokračujeme na další kešku s obtížností jedna, první "kanálovku". Tady už jsme třetí. Chtělo by to alespoň jedno FTF. Ale kam na něj? Rozdělujeme FTFkaře do několika skupin:
1, vyrazili ihned po publikaci na tradičky do středu lesa, takže už tam nemá cenu chodit
2, vyluštili pouze stromovky v domění že na ně nikdo nepojede a vyrazili na ně, takže už tam nemá cenu chodit
3, vyluštili pouze mysterky s terénem 1 a objeli je, takže už tam nemá cenu chodit
4, vyluštili těžší mysterky a vyrazili do míst, kde jich je nejvíce, tedy do středu lesa, což nám však je k ničemu, jelikož ty těžší vyluštěné nemáme
5, vyluštili lehčí mysterky a vyrazili do míst, kde jich je nejvíce, tedy do středu lesa
Jedinou možností pro nás tedy zůstávají lehčí mysterky které máme vyluštěné, avšak nejsou v místech kde jsou všechny ostatní. Jinými slovy nám zbývá jediná M24. Vyrážíme na ni na druhý konec lesa a získáváme naše první a jediné FTF z této série. Odsud se jdeme podívat na tradičky ve středu lesa, přičemž nejprve nakoukávám do všech kanálů u cesty jestli v nich náhodou nějaká keš není a následně uhýbáme na jednu T5 tradičku do série nespadající. Když už s sebou tu lezeckou výbavu Špelda tahá, chce ji taky někde použít. A zase zpátky na cestu a zase nakukuji do kanálů. Když už se to ani nezdá, vidím něco na dně jednoho z nich. Volám na Špeldu ať se taky koukne, jestli je to jen nějaký bordel nebo keš. Prý že je to PETka, ať lezu. Vybrutálili jsme M88. STF.
A pak už konečně na tradičky. První s terénem i obtížností 4 nás teda pěkně vypekla. V hintu je pouze "velka borovice", jinak nic. Asi bude nahoře. Špelda tedy leze. Na mě pod stromem jen padá kůra a sem tam nějaká větev. Po chvíli přichází kolega a kouká nevěřícně jak my. Není náhodou v té dutině v půlce stromu? Leze tam. Není. Po chvíli zase odchází s tím že se vrátí jindy a já koukám na Špeldu, jak se pod ním borovice prohýbá. Když už je ve špičce, kouknu jinak - a vidím ji. Sundávám ji, zapisuji nás a když se Špelda konečně vrátil dolů tak mu ji podávám a vrací ji.
Další tradičky se čtyřkovým terénem už nejsou problémem, zcela nečekaně však přichází tma. Nejprve zkoušíme najít jednu vyluštěnou mysterku, následně další tradičku. Nenacházíme nic. Nakonec balíme s tím že za tmy se tyhle keše prostě nedají a vydáváme se k autu. Teprve doma zjišťujeme, že u mysterky jsem minuty namísto ze vzorečku opsal z úvodních souřadnic (což se mi nakonec stalo ještě dvakrát) a tradička byla už po prvních třech nálezcích zdemolovaná tak, že ji museli owneři demontovat a odvézt na opravu.
Cestou k autu ještě procházíme přes křižovatku, na které je nový rozcestník, což mi příjde celkem nápadné. Při kouknutí z druhé strany vidím směrovku s GC kódem a vzdáleností. Špelda otevírá listing a čte, že se jedná o keš Směr je cesta, a že jak na ni nám prý prozradí jiná keš. "Jiná keš, říkáš? Tak v tom případě..." a ještě jeden nález máme. Následně zkoušíme i onu keš ze směrovníku, ale tu se nám nedaří najít. Vracíme se domů a dáváme si do neděle čas na další luštění. V pondělí v šest ráno Špelda opět přijíždí a opět vyrážíme. Tentokrát na kolech.
Jako první drajvíme jednu keš kterou jsme minule vyluštěnou neměli - a to jsme jeli metr kolem ní. Následně opět parkujeme v Hlavenci a dáváme dvě keše BFkem - jednu podle hvězdiček terénu a minut jenž jsou uvedné v listingu, druhou podle hintu a času odlovu lovce, který sem šel od té předchozí. Na tu první jsme minule koukali a nenapadlo nás že je to keš, u té druhé jsme koukali do objektu kde vskutku byla, jenom z druhé strany. Následuje pár minut na špatně vyluštěných souřadnicích jedné mysterky a pokračujeme přes další keš na M13. Zde chvíli oblézáme objekty na souřadnicích a když si říkáme že asi máme špatně vyluštěno, nacházíme ji při odjezdu asi třicet metrů od souřadnic.

Na kolech to jde rychle, takže rovnou pokračujeme na jih lesa do míst, kde jsme minule získali to jediné FTF. Opět jedeme kolem kanálů, tentokrát do nich už za dozoru Špeldy musím lézt, jestli tam náhodou někde není nějaká keš schovaná tak, že shora není vidět. V prvních asi pěti nic, do šestého už se mi vážně nechce. No, to co jsem říkal bylo asi takhle: "No já ti říkám že tu není, že je to úplně zbytečný, no, je tu." Tentokrát jsme vybrutálili M87. Kdybych úplně dolů lezl už když jsme tu byli minule, mohlo to být FTF. Dnes už jsme byli čtvrtí. Dalších pár keší je bez problému, tedy až na to že jsem u jedné zapomněl bágl, naštěstí mi někde po sto metrech došlo, že se mi jede nějak lehce.


Následně zpět k minule vybrutálené M88 opsat kód a následně se nám ještě daří vybrutálit do série nespadající GC2438Y. Opět jsem do tohoto objektu minule koukal, bohužel ne důkladně. Cestou k další keši mě jen tak napadá kouknout se do lesa a hele, něco tam vidím. Další vybrutálená, tentokrát parádní M95.

Tímhle jde dolů...

...a takhle jde zase nahoru.


Další odlovená jenž stojí za zmínku je M83. Na odlov si nevzpomínám, zato však na luštění, které bylo řekl bych na poslední chvíli. Vzoreček zněl zhruba nějak takto: A = výsledek / nějakéčíslo; B = výsledek / nějakéjinéčíslo. Stačilo tedy najít první kalkulačku která uměla počítat s X a Y a souřadnice byly na světě. Ač mi přišlo hezké že si každý mohl vybrat jakým způsobem bude luštit, ownerům se to pravděpodobně nelíbilo. Při logování už zde je jiný listing. Teď už bych to určitě nedal. Přes Hajného pokračujeme na M97 (pravděpodobně nejlehčí O5 keš, kterou se mi podařilo bez problémů vyluštit během pár minut), kolem které chodíme asi deset minut. Pátou světovou stranu jsme prostě nečekali. A pak už hurá zase na tradičky. Vztekapoud už je opravený, o dvě tradičky dál potkáváme dvě kolegyně které nám radí, kde máme keš na kterou jdeme hledat. Vůbec se nedivím. Hint zní "není" a v okolí souřadnic je to jeden okopaný pařez vedle druhého. Po odlovu všech zbylých tradiček míříme do Lhoty.
Za Lhotou však přichází problémy, stejně jako minule, tentokrát u dvou keší po sobě jsem opět použil stupně a minuty z úvodních souřadnic, namísto vzorce. Jednu budeme mít ještě po cestě k autu, kolem druhé jsme jeli už někdy před hodinou a vracet se pro ni nebudeme, necháme ji na příště. Aspoň odlovujeme místní GCVVF7 a pokračujeme na další mysterky.

Z těch stojí za zmínku hlavně M28. Vyluštil Špelda, já že mám lézt. Zespoda to vypadá lehce, stromek jako žebřík, na sousední bříze kam se bez problémů dosáhne visí ptačí budka. Jenže ona je ta bříza tak trochu dál od stromku po kterém se leze. Navíc všichni víte, jak já to mám s těma výškama. Zhluboka dýchám a křečovitě se držím, nakonec si dodávám odvahy a za pomoci klacíku jenž mi Špelda zdola háže se mi daří budku otevřít a hodit dolu, odkud mi ji po zalogování kolega opět hází zpátky a ja ji vracím do budky.
Jako poslední lovíme M18, kterou jsme posledně hledali na jiných souřadnicích. Dnes bez problému. Špeldovi už se na žádné T5 nechce, takže je necháváme na příště. Z Matrixu máme odlovených 48 keší, tedy jsme bez řečí za polovinou. Na kolikrát to ještě bude a kdy budeme mít vyluštěné všechny zbylé mysterky, to je však zatím otázka na kterou není možné odpovědět.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?