Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

Rušení středních škol

Publikováno 28.11.2010 v 21:22 v kategorii Zamyšlení, přečteno: 419x

Možná bych momentálně mohl řešit rapující vrahy, ale tohle si chystám už od včerejška. . .
Ne, dobře, jednu větu si k nim dovolim: Konečně jsem narazil na nějaký rapery, který jen nemelou (o tom jak zabíjej všechny kolem), ale dělaj i činy.
No, teď k těm středním školám. . .
Asi se k vám už doneslo, že sklářská škola v Kamenickém Šenově se má sloučit s tou v Novém Boru. Tedy, z kraje týdne se měla určitě rušit. Pak se řeklo, že pokud se najdou čtyři miliony na provoz, škola zůstane. Takže žádná změna, sloučí se. Důvod? Nedostatek žáků. Jojo lidi, málo jste šukali, hodně jste používali kondomy, a teď z toho máte tohle. Když jsem se dneska s tátou koukal na Genus, jak tam jedna studentka křičí "My do Boru nechceme", napadl tátu vtípek. A mně to nedalo jej neztvárnit alespoň do jednoduché grafické podoby:
Slabé ročníky
No a netýká se to jenom sklářské školy v Šenově. Rušit nám chtějí i jedno z Jabloneckých gymnázií. Prý že dvě gymnázia na město s padesáti tisíci obyvateli jsou hodně. Nejspíš souhlasím. Ale jedno je málo. Důvod pro zrušení stejný jako všude jinde. Slabé ročníky a krize.
Slabé ročníky
Ale stejně nechápu, proč u nás chtějí zrušit zrovna gymnázium U Balvanu, a ponechat Randovku. Balvan je víc ve městě, jeho studenti vykazují lepší prospěch, a když jsem já chodil na základku, všichni chtěli na Balvan. Na Randovku nechtěl nikdo. Jak k tomu tedy došlo, že zrovna Balvan? Inu, jedno vysvětlení mě napadlo. . .
Zrušíme u Balvanu
Jako důvod proč zrovna Balvan se uvádí, že Balvan nemá místo, kde by vybudoval nějaké to zařízení pro tělocvik. Nechápu. Balvan přece chodí na to středisko nad Žižkáč. I když věřim, že v zimě je to bída. Ovšem například hřiště mají přímo u školy a tělocvičnu mají také. Co by chtěli? Takový sportovní stadion, jako má Randovka? My na naší střední škole máme jenom tělocvičnu a posilku. Běháme jen tak do lesa a koulí vrháme na trávníku před školou. Nikdo si nestěžuje. Tak proč by proboha Balvan musel mít svůj stadion? Ne, já prostě nechápu, proč zrovna Balvan. Já nechápu vůbec, proč něco rušit. I když jo, to možná chápu, ano. Na gympl se pak dostanou i ti, co by se tam před deseti lety nedostali ani omylem. Achjo. . .

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?