Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

Sobota, 10. dubna 2010

Publikováno 10.04.2010 v 08:49 v kategorii Zamyšlení, přečteno: 308x

Státní maturity

Včera jsme četli o češtině dopisy pro paní učitelku. Rozhodl jsem se po vzoru spolužáků tak trochu zamyslet nad tématem státních maturit.

Je to pitomost

Je naprostá pitomost zavádět státní maturity. Je dementní, že by žáci se všeobecného gymnázia měli mít stejnou maturitu jako třeba výtvarníci, kteří mají například matematiku pouze v prváku.

Rozvážení maturit

O 39 miliard za minulé čtvrtletí stoupnul státní dluh. Tak by asi každý čekal, že státní maturity se budou posílat e-maily. Tým lidí to napíše na počítači, a přesně ve stejný čas se to přes skrytou kopii pošle všem školám v republice. Připadá vám to nějak nebezpečné? Nebo si snad myslíte, že nějaká škola je ještě tak zastaralá, že nikdo z ní nemá přístup k internetu? Pravda je momentálně taková (i když je hodně zpochybňována), že maturity bude rozvážet jedna firma již natištěné, za 35 mil. korun. Samozřejmě že maturitám dají tu nejvyšší ochranu, budou je převážet v obrněném transportéru ozbrojení muži. Napsal bych nějakou spekulaci proč musí být ozbrojeni, ale nenapadá mě naprosto žádný důvod. Aby si studenti se zbraněma na dodávku nepočkali a neukradli zadání? Nejspíš to jen výmysl majitele té firmy, velikááááánskou shodou náhod zrovna bývalý ředitel cermat. Kdyby ty lidi nebyli takový dementi tak by se státní maturity rozeslali přes internet.

Tisk státních maturit

Říkal jsem, že sedne tým lidí k noťasu, a nacvaká to na něm? Omyl. V blízkosti Prahy vznikla tiskárna ze státních peněz s předraženými stroji a zabezpečena tou nejdražší bezpečnostní ochranou. A státní maturity? Slibují se 14 let, a pořád nic. Můžeme jen doufat, neboť pokud my budeme mít za tři roky státní maturity, jsme naprosto v prdeli. My, jakožto studenti střední odborné školy se nemůžeme rovnat se studenty gymnázia, kde mají např. více hodin matematiky než my, nemají odborný výcvik, ani žádné odborné předměty. Pokud budou opravdu státní maturity příští rok, nemá většina naši školy šanci odmaturovat. Jak jsem se již zmínil, například výtvarníci neměli od prváku matematiku z které teď mají maturovat, a například dějiny umění v maturitě nemají. Co si vlastně chce stát státní maturitou dokázat? Něco takového, že lidi co nejsou na gymnáziích jsou debilové a neodmaturují? A že nějaké odborné předměty jsou lidem naprosto k hovnu, protože z nich stejně maturovat nebudou?

Jak jsem usnul v autobuse

Ještě včera když jsem jel z Hradce, stala se mi taková trapná situace. V autobuse již nebyla volná dvojsedačka, takže jsem si přisednul k nějaké středoškolačce jedoucí také z intru (odněkud z Hradce) domů do Liberce. Cestou jsem usnul, a když jsem se probudil, měl jsem hlavu na jejím rameni. Dělala, že to nevnímá. Napsal jsem o tom na FaceBook, a situace se opakovala. Naštěstí se nenaštvala a namísto toho na mě hodila jen milý úsměv. Vzhledem k tomu že jsem se tehdy styděl tak že jsem se nezmohl na slovo se ji chci alespoň nyní takto veřejně omluvit.

Jak postřelili prezidenta

Vzbudil jsem se ránov šest hodin, po zajímavém snu. Zdálo se mi, jak měl Klaus nějaký proslov mezi lidmi, já byl schovanej se zbraní v nějaké staré budově a mířil jsem na něj. Už si to pamatuju jen tak sekaně, takže už vám ani nemůžu říct jak přesně ten sen byl, ani jestli jsem vystřelil nebo ne.
EDIT 10:05 Aha, tak to byly zas vidiny do budoucnosti. . .

Procházka za deště

Odpoledne jsem se s tátou byl projít venku. Nepřál bych to nikomu z vás. Nebudu to komentovat. Jen prostě kurevsky lilo a sněžilo. Doma jsem sepsal další text, večer to třebas aj nahraju ať už to slibovaný album brzo je.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?