Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

Stávková

Publikováno 15.06.2011 v 15:07 v kategorii Zamyšlení, přečteno: 522x

Dnes jenom krátké zamyšlení na toto téma.
Stávka, která se původně konat již v pondělí, nakonec probíhá ve čtvrtek. Tisíce lidí po celé republice spekulují, zda je to dobře, nebo špatně.
"Tato stávka nepřinese absolutně nic pozitivního pro tuto zemi. Přinese pouze zvýšené napětí, hospodářské škody, poškodí statisíce lidí, kteří s ní nemají nic společného," varoval Nečas. Vážený pane Nečas, vaše vláda taktéž nepřinesla absolutně nic pozitivního, tedy pro nás - věřím, že pro vás ano. Právě vaše vláda přinesla zvýšené napětí, které dnes vyvrcholilo stávkou. Vaše vláda poškodila zajisté taktéž statisíce lidí, kteří s ní nemají nic společného.
Možná bych měl říci, že stávka je zapotřebí. Není, vážení přátelé. Zapotřebí je defenestrace.
Pokud by současná vláda padla, je pravdou jak říká pan Nečas, že by se přišlo o miliardy. Ovšem o více se přijde, bude-li tato vláda pokračovat.
Podporuji stávku
Někteří lidé odmítají sundání vlády se slovy, že nová vláda by byla opět stejná, ne-li horší. Jenže to si to musíme umět zařídit a dosadit do vlády chytré vlastence. Nikoliv kretény, kteří nedělají nic, pouze čerpají peníze z prázdné státní kasy, zadlužují stále více a více naši republiku a obírají o peníze nás. Příkladem by mohl být například Island - dovolím si zde uveřejnit asi týden starý zápisek od pana Sieberta:

Island je v současnosti nejlepším příkladem mírové a důstojné reakce veřejnosti proti moci, která dovedla zem i celý svět ke krizi. Islandský model ukazuje, že politici musí mít strach z reakce lidí, pakliže nebudou jednat v jejich prospěch. Ne ale strach o život, ale o svoji kariéru. Cenzura občanské revoluce na Islandu je nejlepším důkazem jak se zachází s informacemi, které můžou být nebezpečné pro politické a ekonomické elity.

Na Islandu lidé rezignovali na jakoukoliv podobu vlády, velké banky byly znárodněny a bylo rozhodnuto, že lidé nezaplatí dluhy, které vytvořili politici, protože je to problém jejich špatné finanční politiky, ne lidí. V nové ústavě bylo zakotveno, že občan je hlavním politickým protagonistou, nikoliv politik. Jako je tomu už více než 700 let ve Švýcarské konfederaci !

Umlčená fakta o Islandu :

V r. 2008 byla znárodněna největší banka. Měna se zhroutila, trh pozastavil svou činnost. Země zkrachovala.

Rok 2009. Obrovské protesty před parlamentem, lidé donutí k rezignaci předsedu vlády a celý jeho vládní blok. Politici volají po splacení dluhu vůči Británii a Nizozemsku a to ve výši 3.500 milionů eur, což je částka, kterou má zem zaplatit v příštích 15 letech s 5,5% úrokem.

Rok 2010. Lidé jdou do ulic a vybojují si zákon o obecném referendu. V lednu 2010 ho prezident odmítne ratifikovat, a oznámil, že ho bude konzultovat s EU. Lidé jdou znovu do ulic. V březnu se koná referendum, jehož výsledek je, že 93% lidí odmítne zaplatit dluh vůči Británii a Holandsku. Vláda byla donucena k tomu, aby zahájila vyšetřování, které má vyřešit právní odpovědnosti státních představitelů za krizi. Dojde k zatčení několika vedoucích bankéřů a manažerů. Interpol vydal rozkaz a všichni zúčastnění bankéři opouštějí zemi. Lidé dávají dohromady novou ústavu, která už není kopií dánské ústavy, jako tomu bylo doposud.

Rok 2011. Ústavodárné shromáždění, složené z lidí přímo volených lidmi, zahájilo svoji činnost v únoru a předložilo návrh ústavy na základě konsensu a doporučení. Ta musí být schválena parlamentem, který byl vytvořen po nových volbách.

Toto je stručná historie islandské revoluce: odstoupení celé vlády, znárodňování bank, obecné referendum, uvěznění lidí zodpovědných za krizi a přepsání ústavy přímo občany.

Co se stalo na Islandu bylo pozorováno všemi předními evropskými politiky jako je Merkelová, Sarkozy, Cameron, Zapatero, Berlusconi a i dalšími a vyhodnoceno jako nebezpečné pro jejich zkorumpované systémy. Bojkot informací o Islandu byl striktně dodržován tisíci "nezávislými a nestrannými demokratickými" novináři v rámci veškerého korporátního tisku, rozhlasu a televize. Masmédiím vládní vyjednávači nabídli údajně v některých zemích daňové úlevy výměnou za mlčení. Ale přesto přese všechno se zprávy o islandské revoluci šíří po celé Evropě. Občané se tu sami postavili zkorumpovanému a neudržitelnému systému a dali světu lekci z opravdové demokracie. Po celém světě bude tato vzpoura občanů známa a oceňována, dříve nebo později, a to navzdory vládám politických a ekonomických kriminálních "elit", které m.j. zapříčinily celosvětovou krizi.

Jak už jsem napsal výše, já bych byl pro defenestraci. Otázkou totiž je, zda stávka k něčemu bude, či jestli se pouze lidé nedostanou do práce a do školy a politi se tomu budou smát z oken svých domů.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?