Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

Štolou pro FTF

Publikováno 15.01.2011 v 11:49 v kategorii Milý deníčku. . ., přečteno: 338x

Znáte geocaching? Tu hru, kterou hrají maminky s malými dětmi, jak mají souřadnice nějakého krásně dostupného pařezu, v kterém je poklad (keška)? Tak o tom tady řeč není.
Včera v jedenáct večer to píplo. Nová keška - Dark Undeground Cache. Kde? Někde v přehradní štole. Všude hrozí povodně, já vyrážím tři minuty po jedenácté z domu. Na sobě mám sandály, které však musím po chvíli chůze vyměnit za boty z batohu. V lednu to prostě těmi kalužemi v sandálech nejde. Poslední uličkou lesem kolem mě projíždí auto. Říkám si - že by ftfkaři? Kdepak, jen majitelé posledního baráčku u lesa zrovna jeli domů.
Na bocích štoly jsou cedulky s metry, počítané z přehrady
Když dojdu na most (kousek od úvodních souřadnic), říkám si, že ti jablonečtí nejrychlejší ftfkaři už jsou určitě vevnitř. Ale - jenom kouknu do kopečka, nějaké dvě světlušky jdou směrem sem. Tak je pozdravím, prodiskutujeme stav vody, oni v holinkách slézají do koryta potoka hned, já si to ještě obejdu lesem až k začátku štoly. Nasadím sandály, a hurá dolů. No, ještě že mě tam chlapi chytili, jinak bych do toho koryta asi hodil placáka.
Kolegové cestou ke kešce
A jdeme dovnitř. Vchod je zakryt visutými prkny, takže v pohodě. Vevnitř je překvapivě málo vody, na to, jak všude hrozí ony povodně. Zjevně přehradu šetří. Nějak to vypadá, že tam není kam kešku schovat. Owner si nepřeje prozrazení místa uložení kešky, takže hlavní je asi to, že jsme ji našli - deset minut po půlnoci, jako první nálezci. Konečně jsem jednou dal ftf. Štolou jsme šli celkem zhruba tři kilometry. Nádherná noční procházka.
Foto s keškou
Cestou ze štoly se už nahoru nevyškrábu, tak to beru korytem s kolegy. Když jsme vylézali z vody, vypadla mi někde baterka. Škoda, ještě se po ní dneska kouknu, ale asi si půjdu koupit do města jinou - novou. Byl jsem moc rád, když jsem se na mostě přezouval ze sandálu d bot, že s sebou mám suché boty. V mokrých sandálech bych to asi domů nedošel.
Netopýr

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?