Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

Třetí jičínský event

Publikováno 28.05.2013 v 08:02 v kategorii Milý deníčku. . ., přečteno: 597x

Už při návratu z Hořic padla minule myšlenka na kešování v Jičíně. Tehdy jsem navrhl Jičín navštívit v době konání třetího jičínského eventu - a opravdu to vyšlo.
Jelikož nikam nespěcháme, vyjíždíme vlakem z Rychnova až kolem desáté hodiny. Vystupujeme zhruba o půl jedné na stanici Jičín zastávka. Během chvilky nacházíme správnou odbočku (z map to vypadalo trochu jinak) a stoupáme vzhůru k naší první dnešní keši, mimochodem nejstarší aktivní v jičínském okresu. Na Zebín.
Yum-yum na Zebíně
Nejprve míjíme keš a jdeme se rozhlédnout. Vidíme téměř na všechny strany a ač je zataženo, výhled je parádní.
Výhled ze Zebína
Výhled ze Zebína
Cestou zpět se stavujeme pro keš a pod kopcem potkáváme další lovce, kteří teprve míří nahoru. Připadá mi, že v tom autě sedí M@x (pro někoho známý jen jako Alex reviewer)...no a v logbooku další keše se dozvídám, že to vskutku on byl. To ale trochu předbíhám, že? Sešli jsme k Valdštejnské lodžii kde si Yum koupil turistickou známku a pokračovali jsme k prvnímu ze zdejších rybníků, zvanému Obora. Jediný zádrhel nastal tehdy, když cesta, která dle mého názoru měla vést až ke keši, náhle končila křižovatkou a my mohli buď jen vlevo, nebo vpravo. Naštěstí jsme se rozhodli správně (vpravo)  a po chvíli jsme nalezli odbočku v našem směru.
Rybník Obora
Nachází a loguje Yum, já zatím nacvakávám do GPS souřadnice dalších keší. Nejblíž to máme k židovskému hřbitovu, kde je tedy pořádná džungle. Od něj se vracíme zpět na křižovatku zmíněnou výše a pokračujeme k dalším dvěma rybníkům po trase, Hádku a Šibeňáku. Tam se nachází Cipískova keš. Nejprve ji nemohu nalézt (z listingu jsem věděl že je určena pro malé děti), až yum mě upozornil že se nachází asi metr nademnou.
Rybník
Zabrat nám dává i keš u nedalekého kostela, kde s hintem "na a za" prostě nemáme tušení co hledat. Zde opět boduje Yum. Boduje i u Jičínské knihovny, díky tomu že si narozdíl ode mě sedl na správnou stranu lavičky. A zde přichází překvapení - oproti plánu, který obvykle tak tak stíháme, jsme zde o půl hodiny dřív. Stíháme tedy ještě projít dvě stage místní lávkové multiny, odlovit jednu tradičku kde nás dojíždí M@x s kolegy a na event jsme dorazili už před třičtvrtě na tři.
Teda chvíli to i vypadalo že nedorazíme, když nás souřadnice eventu zavedly kamsi do parku. Nastesti jsem si trochu pamatoval obrazek hospody z listingu, tak jsme trefili. Namísto tombolové multi jsem dal přednost právě přinesenému obědu, když pípla wherigovka (zajímavý typ eventové keše, jeden z mála na které jsem si notifikace nenastavoval), tak jsem už vyrazil.
Wherigo Jičín
Yum si stihl zamluvit Karlův mobil, jinak totiž jaksi nikdo z nás co jsme hned vyrazili před hospodu neměl na tento typ keše vybavení. Po deseti minutách čtení listingu uvažujeme co dál a na pomoc přichází sám owner Wheriga. Po dvaceti minutách se dostáváme k tomu, že nejprve je nutné dojít na úvodní souřadnice.
Wherigo Jičín
Ještě před tím píši reviewerovi, že vyměním souřadnice finálky za svoje CWG. Bohužel mi tu finálku poslal v nějakém divném formátu (dvojtečka, pomlčka, velké déčko), tak z toho nic nebylo. Nakonec také vychází před hospodu (kde k jeho údivu stále ještě všichni stojíme) a na úvodky už nás jde asi dvojnásobek, než vyběhlo na FTF.
Wherigo Jičín
Musím teda říct, že takhle dlouho jsem žádnou wherigovku ještě nelovil. Zvlášť vzhledem k tomu, jak daleko od úvodek ta finálka je.
Wherigo Jičín
Postupně jsme procházeli umístění keše Jičínská veselka (s doprovodem autora, takže jsme se dozvěděli i něco navíc), až jsme došli až k finálce (dalo nám to 56 minut). A pak konečně zpátky na event.
Wherigo Jičín
Po návratu na event následovala tombola, do které jsem si koupil čtyři lístky (111, 87, 88 a 89). Tři by byly výherní, ale když se nabízelo cosi co si jako vlastník geocaching shopu mohu vyrobit sám, jednu cenu jsem nechal komusi dalšímu.
Zabrat dal i zdejší test. Na project-gc se ne a ne připojit. Nad tím jak se nazýval předchozí reviewer jsem také chvíli přemýšlel, vybavil jsem si jen jeho kačerský nick, když jsem si vzpomněl ze měl něco společného s vodou tak si nick vybavil kolega naproti. V kvízu mi nakonec byly strženy body, jelikož jsem napsal JeDieho s víc déčkama, než v tom nicku má, tak tam nic. Aspoň z tomboly jsem si odvezl myš, a krásnou červenou dárkovou taštičku, v níž byly dvě krabičky od tic-tacu (no já je aspoň uživím). Ještě jsme stihli ochutnat skvělý dort, no a pak už jsme museli zmizet, jelikož kdybychom nestihli vlak o půl osmé, dostali bychom se z Jičína až další den ráno.
Autem jednoho kolegy jsme ještě byli přiblíženi k finálce Eventové-Cidlinské, a zatím co já počítám schody, oni už hlásí že mají. Poslední dnešní keš, na nádraží už jen kousek...tak zase někdy, Jičíne!

Komentáře

Celkem 1 komentář

 • JeDie s jedním D 15.09.2013 v 23:00 Hezky jsi to sepsal. :D


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?