Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

Tři noční kešky u Liberce

Publikováno 27.05.2011 v 23:15 v kategorii Milý deníčku. . ., přečteno: 835x

V pondělí večer jsme já a W!nd3 vyjeli na dvě noční kešky k Vesci u Liberce. Nakonec se to celkem protáhlo, odlovili jsme kešky tři a domů jsme se vrátili až v úterý.
Vyjeli jsme v sedm večer přes Horní Proseč. Jako první (původně neplánovaná) keška bylo na řadě Tajemství pekla. Multikeš, nahrazující původní multikeš, první stage jinde, ale finálka stále stejně. Byl jsem zde už počtvrté. Poprvé sám na původní kešce, podruhé s W!nd3m, potřetí sám na nové keši a počtvrté opět s W!nd3m. Ani si nevzpomínal, že by tu někdy nějakou kešku hledal - jakmile ale uviděl svoje razítko z listopadu v logbooku, vzpomněl si. Pokračovali jsme na Pozorovatelnu. Tu jsem měl také už odlovenou, takže opět sólovka W!nd3ho. A pak konečně začínáme v plánovaných keškách. Jako první bych si chtěl dolovit Vesecký okruh.
Tiskar94 loguje
Třetí kešku ze série jsme našli. Tedy její úkryt. Vedle kešky stálo auto, v něm chlápek a ženská. Můžeme se jen dohadovat, co asi chtěli dělat. Když však po pár minutách pochopili, že my se k odchodu nechystáme, odjeli, a my jsme se mohli zalogovat.
Logbook
Pokračujeme k Veseckému rybníku.
Tiskar94 na kole, v pozadí Ještěd
Celou dobu se bojím, abych nepíchnul duši u kola. Přeci jen, mamky kolo moc není na jízdu po lese. Naštěstí jsem dojel v pořádku až domů. Ale předbíhám. . .
Ještěd
Kešku u rybníka jsme také v pohodě našli. Ještě mám před nočními keškami připravenou jednu nedalekou odlovitelnou archiválii.
Tímhle jsme chtěli projet.
Vesecký rybník
Dojedeme až na kopec zvaný Smrťák a začínáme hledat. GPSka táhne k jednomu podezřelému objektu, kešku nacházím po minutce o pár metrů vedle.
Mám ji, archiválii!
Jak se dalo čekat, jsme letos první. Třičtvrtě roku tu nikdo nebyl.
Archivní keška
Po odlovu se domlouváme, že ještě není tma, a tak se pokusíme o jednu relativně blízkou tradičku.
Smrťák ve Vesci
Pouštím W!nd3ho před sebe a sjíždíme z kopce. Dole je nastražený nějaký drátek, div se o něj W!nd3 nerozbil. Tak už víme, proč se tomu kopci tady říká Smrťák.
Pokračujeme na jednu tradičku, od ní na jednu blízkou tradičku, a jsme pod lanovkou na Ještěd. Vzpomínám si, že tady někde přeci je nějaký noční letterbox. W!nd3 jej naštěstí má stáhlý, takže ještě jednu blízkou tradičku a vyrážíme na první (neplánovanou) noční keš.
Nejprve uvážeme v lese kola a vydáme se na začátek letterboxu. Poté, co však zjišťujeme na jakém principu je letterbox udělán, vracíme se pro kola a lovíme bike-in.
W!nd3 u letterboxu
Odsud to máme k plánovaným nočním keškám už celkem daleko, ale je to z kopečka, tak to celkem jde.
OC Nisa Liberec v noci
Další multinka byla asi nejdelší. Na jízdu na kolech to nebylo, kromě posledních třiceti metrů jsme je měli ale pořád s sebou a až na jednu bažinu to v pohodě šlo.
Pohled na krásný noční Liberec (foťák to bohužel nevzal) a jde se na dnešní poslední kešku. Teda pro W!nd3ho předposlední - zjišťujeme, že právě byla schválena moje nová keška, kterou máme po cestě domů.
Poslední plánovaná noční keška je také v pohodě a finálka opravdu stála za to!
Keška
Keška
Ještě rychle cestou domů na moji kešku (W!nd3 měl STF) a už hurá domů - vždyť musím ráno vstávat na tiskárnu.
Kdo ví, jestli se i náš příští společný výlet opět neplánovaně protáhne, jako zatím všechny.

Komentáře

Celkem 3 komentáře

 • Opicakuz 04.08.2011 v 18:35 Jak se jmenuje ta keška, která je na poslední fotce? Vypadá krásně.

  PS: Také jsme v liberci lovili ten noční letterbox, ale za dne. Holt silná baterka je silná baterka. :-)


 • Marek 14.06.2016 v 15:33 Ahoj,

  prosím, jaké to jsou kešky?


 • Tiskar94 14.06.2016 v 18:31 Archiválie byla GC1HVZ6. Noční GC1H72Y, GC2VT3Q a GC2T4X5.


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?