Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

Týden před prázdninami

Publikováno 19.04.2011 v 18:36 v kategorii Milý deníčku. . ., přečteno: 506x

Měl jsem rozepsanej takovej pěknej článek ještě v neděli odpoledne. Pak jsem si řekl, že aby to byl týden kompletní, ještě počkám na noc, že DarkLord nejspíš bude schvalovat, protože keškoměrka "přetéká". Nedostal se k tomu dodnes. V neděli večer jsem pak pracoval na webovkách našeho kmene v Elfánii, skript se neshodl ze serverem, prohlížeč spadl a neuložený článek se už neobnovil. Tak pěkně odznova.
Keška na Rádle
Jak tak koukám na fotku, tak jsem článek začal pondělkem. Kolo už mám v pořádku, tak jsem vyjel do lomu na Rádlo na jednu multinu. Pokoušel jsem se o ní už na podzim, nevím kde jsem udělal chybu, ale souřadnice mě jako spoustu dalších kačerů poslaly někam pod Rádlo. S pomocí internetu jsem v zimě vyluštil souřadnice finálky znovu a v pondělí jsem si pro ni zajel.
FTF odměna
V pondělí večer byla publikovaná keška Matematická olympiáda. To byl zážitek! Nechce se mi o tom znovu rozepisovat, takže sem akorát zkopíruju svůj log z nálezu kešky v úterý ráno, kdy jsem byl třetí.
#418 6:50 TTF
Tahle keška, to bylo teda neco! Po publikaci mám vylušteno, zadám souradnice do mapy.cz (protože ti narozdíl od Googlu mají i mapy turistické), vypadá to verohodne. Ješte pár minut pockám jestli nebude schválený neco blíž, pak sedám na kolo a vyrážím. První vec, zjištuju že mezi dynamem a svetlem je preseklý drátek, takže celou dobu jedu po tme. Dojedu na nejbližší místo u silnice kde nechávám kolo, zapnu GPSku a zamerím ho. Následne prepínám na souradnice cache a prekvapí me první vec. GPSka mi ukazuje vzdálenost ke kešce petkrát vetší, než jsem ocekával. Druhé prekvapení pri prvním kroku. Šipka ukazuje jinam, než jsem predpokládal. Takže tedy nevyrážím z križovatky po ceste, ale lesem. Po dveste metrech narážím na cestu ve smeru šipky. Ríkám si, super. K mému prekvapení, zbývá mi asi 700 metru a já jsem vylezl z lesa u prvních baráku na Proseci. Tehdy mi dojde, že jsem si asi omylem opsal namísto finálních souradnic souradnice úvodní. Vracím se po silnici zpátky pro kolo a pokouším se volat domu, aby mi nekdo ty finální souradnice nadiktoval. Bohužel, doma pospávají u televize. V jedenáct presne se mamka probudila a volá mi. Neríkám ji nic o souradnicích, už jsem v pulce cesty domu, takže bych se tam stejne už nevracel. A to byla ta chyba. V tu chvíli totiž netuším, že jsem od kešky méne než 200 metru. Doma se znovu koukám na souradnice zadané v GPSce a na mapy.cz a nechápu. Po chvíli mi to dochází. Dosazoval jsem prímo do vzorce, takže jsem do mapy.cz dosadil (príkladem) "43 . 888". Jenže mapy.cz narozdíl od google map mezery neignorují, takže mi na mape promítly souradnice "43.088". Ráno jsem si pro kešku dojel už za svetla, ješte než jsem otevrel logbook vím, že jsem urcite tretí. Tak díky díky :)
Novoměstská vyhlídka
Ve středu nám odpadla odpoledka, tak jsem se vydal do Nového Města dolovit si sérii FCPT.
Nové Město nad MetujíHrob Nového Města nad MetujíFCPTU lomu v Náchodě
No a ve čtvrtek jsem šel tu sérii opravdu dorazit, dvě kešky které jsem minule nenašel. Nejdřív jsem šel na lom v Náchodě (foto výše), pak na Dobrošov a kolem Jiráskovy chaty zpátky do Náchoda.
VýhledVýhledVýhledJáKřížek DobrošovKřížek DobrošovPevnost DobrošovPomník u Jiráskovy chaty
V pátek nebylo moc času, ale udělal jsem si chvilku alespoň v Hradci mezi přestupem na jednu celkem novou kešku.
Keška
Najít ji a zalogovat nebyl problém, ale když jsem ji chtěl vrátit, na most se postavila ženská. Naštěstí nevnímala okolí, takže se mi podařilo dva metry od ní kešku nepozorovaně vrátit.
Paní na mostě
Potok
V sobotu jsem si s tátou vyjel na Kopaninu a šli jsme do Rychnova.
Skokánek
První keškou kterou jsme si naplánovali byl Skokánek. GPSka nás dovedla 700 metrů mimo. Pak jsem ji zrestartoval a pro kešku jsem se vydal sám. Další byla multina u rozhledny Kopanina, kterou jsem však odlovil jako mysterku. A cestou do Rychnova se mi ještě podařilo najít jednu kešku z Rychnovského vykřičníku (série Čágo belo geošílenci).
KopaninaVýhledPoklad je v lesíku
Tohle nepatřilo k geocachingu :)
No a v neděli jsme s maminkou vyjeli do Rychnova si tuto sérii dolovit. Měli jsme krom jedné kešky vypočítané souřadnice, a tu jednu jsme dali jen tak v pohodičce bez souřadnic.
Bunkr SČVK
Na tomhle bunkru SČVK nás docela překvapilo, že má sluneční elektrárničku.
Solární panelMaminka s keškouVýhledVýhledJá s keškou
BF :)VýhledCesta
A po dolovu série ještě na jednu tradičku do Frýdštejna, ať mám na GeoLifu další cubbie.Já s keškou
Co se dělo v pondělí? Nic. Jo, založil jsem tradičku v Kokonínském parku. Ale odlov žádný. Čekal jsem že DarkLord něco pustí, a to byla chyba. Tak po dlouhé době mám za včerejšek zase volné políčko ve statistice.
A dnes odpoledne jsem si zajel na kole pro další kešku ze série Japonských rébusů. Nejdřív jsem BF odlovil mysterku Pozorovatelna, pak jsem se vrhnul na Dub na Orlí louce (při minulém hledání tam keška nebyla), a nakonec i na ten rébus. Nejprve tedy log z Pozorovatelny a nějaké fotky od ní.
#481 13:45 BF
Když jsem poprvé kouknul na listing, to bylo hned po publikaci, rekl jsem si "zase nejaká mysterka" a listing zase zavrel. Vcera jsem jej znovu otevrel a povídání o pozorovatelne me zaujalo. Nemyslel jsem si že tu je vodojem, já totiž vubec nevedel, že tu neco je. Dneska jsem si sem na kole zajel a nafotil. Jestli prístroje umístené v objektu jsou porád ješte v objektu netuším, je tam nejako mokro. No a po prozkoumání objektu jsem se vrhnul i na najití kešky. Šifra mi neríkala vubec nic, zbývala tedy metoda císlo dve, trochu se projít po okolí. A po pár minutách se zadarilo. Kdo ví proc, instinkt me zatáhl prímo ke kešce. Provedení krásný, na jedný kešce mám podobný.
Díky za keš!
VýhledVýhledOkénko
Uvnitř pozorovatelny
Geodetický bodKeš
Nepřipomíná vám to tu kešku, co jsem vám tu ukazoval myslím že v minulém článku?
A následně ještě log z rébusu.
#483 14:22
Tady se me dneska poprvé chytla špatná myšlenka, ale poporade.
V takový krásný den by byla škoda sedet doma. Kouknul jsem na Jipera jestli nemám spocítané souradnice nejakých okolních mysterek, prý že nemám. Pak jsem si vzpomnel, že nekde v pocítaci mám vyluštený tenhle rébus. Tak jsem si dosadil písmenka do vzorecku a spocítal. Soucet císlic nesedí. Tak rychle vygooglit solver, tentokrát vyrešit už správne, sednout na kolo a vyrazit. Nejdrív jsem odlovil dve kešky v okolí a pak jel sem. Cestou na zemi vidím ležet nejaké papíry, ríkám si jestli to není neco od kaceru. Je, vytištený listingy a finální souradnice. Projdu si to, ale bohužel, zrovna tyhle kešky už mám odlovený. Na první strane vidím neco vypadající jako telefonní císlo. A to byla práve ta špatná myšlenka, kdy me napadlo že to tam mají kaceri kdyby to ztratili, protože už se jim to nekdy stalo. Pán na telefonu že je prý ale v práci a geocaching nezná. Pokracoval jsem na souradnice. Sice jsem nepochopil co jsou to pameníci prvohor, ale neco "dva" jsem našel a po minutce i kešku. Vkládám tedy nalezené listingy, kdyby se po ne kaceri vraceli (snad jim nebude vadit že jsem k tomu telefonnímu císlu pripsal nevolat:)) a samolepku. Neberu nic. Jenom opisuju bonus :)
Díky za keš a brzy se snad vypravím i na další z této série.
Listingy na zemi
Nakonec se to vyřešilo:
Tak proto jsem ty papíry nemohla najít....díky za "úklid",vyzvednu si je už proto,že jsem v zápalu radosti neopsala bonus z krabicky....Geolíci
PS: telefon byl na tatínka kamaráda z Moravy,kde jsme objednávali víno )))))o keškách neví vubec nic.
))))
A je to pro dnešek vše? Co já vím. DarkLord zatím pustil jednu kešku v Semilech, třeba během večera dojde i na něco v Jablonci.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?