Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

Únorové dopoledne v Liberci

Publikováno 28.02.2012 v 19:18 v kategorii Milý deníčku. . ., přečteno: 493x

Minulé úterý večer mi píše na Facebooku TLukan, že do Liberce nejede. Nechápu. Proč tam nejedeš? A proč bys tam jet měl? Ach ano, gcm mělo výpadek a mně nepřišly notifikace.
Píplo několik VTAček, ale ty mám dost z ruky. Pak je tu ještě mysterka věnovaná tamější knihovně. Říkám si, že FTF v tu dobu už určitě padlo. Navíc, jedná-li se o mysterku věnovanou knihovně, pak se určitě budou souřadnice luštit z nějakých knih, které doma nemám. Tak si nechám luštění až na někdy jindy. Zhruba po hodině mi to nedá, a přeci jen otevírám listing. Vida! Zrovna se jedná o typ kešky, u nichž vždycky říkám, že nezkusit FTF by byl hřích. Keška je uvnitř knihovny a ta otevírá zítra ráno v devět. Ještě si vytisknu listingy k nějakým dalším keškám v Liberci a jdu spát. Další ráno rovnou na tramvaj a hurá před knihovnu. Tam už čeká Bobr_. Pozdravím jej, ten si něco zabrblá pod vousy a jde si stoupnout co nejdál ode mě. Po chvíli doráží Maluston, a když zrovna začínám uvažovat, pročpak dneska nepřijel Mikuláš, vychází z knihovny a hvízdá, ať jdeme dovnitř. Jelikož je v listingu téměř přesný popis cesty, je jasné, kam máme jít. Ač v oddělení již někdo je, ještě je zamčeno. Čekáme tedy, až udeří devátá hodina.
V knihovně
Zatímco čekáme, přicházejí ještě Kolombo a Pupkovi. Konečně se oddělení odemyká a my jdeme najít kešku. Během chvíle ji již někdo z nás drží v ruce. Zatímco se logujeme, přibíhá ještě Troták. Po společném FTF se naše cesty opět rozcházejí. Já vyrážím na multinu Night Liberec. Z listingu se dá vyčíst pouze několik informací: Jedná se o osmikilometrovou noční multinu centrem města, v jejíž polovině je číselný kód a na konci krabička zabezpečená kódovým zámkem. Poprvé jsem se o ni pokoušel hned pár dní po její publikaci. Ač jsem na úvodních souřadnicích strávil více jak půl hodiny, nepodařilo se mi tehdy najít první bod. Dnes se objevil problém jiný. Ač jsem si byl jistý, že kód mám správný, zámek nepovolil. Co dělat? Dostal jsem nápad. Ještě že je tam ta krabička takhle! Během chvilky už škvírou vytahuji logbook.
Night Liberec - logbook
Zapisuji se, logbook vracím zpátky do kešky a zavírám krabičku. To dalo asi nejvíc práce. Na každé straně okolo zámku byla škvíra, kterou jsem prostrčil dva prsty. Zatímco prostředníčky jsem nadzvedl krabičku, ukazováčky jsem na ni dostrkal víčko a zacvaknul jej. A může se jít dál. Jako další jsem měl v plánu odlovit mysterku Pruhované prase. Je tu však asi dva týdny stará mysterka s názvem Opravdová láska. Prý se dá odlovit BF. Tak jsem to zkusil. Z úvodních souřadnic jsem trefil ten správný směr a během pěti minut už držím kešku v ruce.
Keška True Love
Následuje nákup svačiny v Bille a pokračuji k Pruhovanému praseti. Při příchodu na místo vidím, jak mezi stromky vyčuhuje modrá bunda. Že by kolega kačer? Jdu blíž a všímám si, že s sebou má kárku. Tak tedy nechávám bezdomovce vykonat potřebu a jakmile odešel, vydávám se pro kešku. Zámek naštěstí povolil hned. Tak se rychle zalogovat, opět zavřít a hurá na čerstvější vzdoušek.
Pruhované prase
Jelikož je celkem dobré počasí a domů se mi ještě nechce, rozhoduji se pro odlov multiny Schodová. Mohl jsem se doma alespoň kouknout do mapy - zjistil bych, že jsem dneska už šel jen pár metrů od úvodních souřadnic. Spočítám tedy co mám, a vyrážím na druhou stage. To jsem si mohl myslet! Jen pár metrů od druhé stage jsem dneska strávil zhruba dvacet minut. Třetí stage mě zavedla konečně někam, kudy jsem šel poprvé. Schody byly celkem zapadané, tak jsem mohl jen doufat, že jsem je spočítal správně. Tak ještě dosadit do vzorečku a rychle na finálku.
Finálka Schodová
Její objevení už bylo bezproblémové. Je krátce po dvanácté, a co jsem dnes chtěl odlovit, to jsem odlovil. Ještě beru geocoin a jdu vracím se na tramvaj zpátky do Jablonce.
Geocoin

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?