Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

Vavrdův memoriál 2011

Publikováno 29.06.2011 v 14:57 v kategorii Milý deníčku. . ., přečteno: 606x

Letos se pro kačerstvo prvně otevřel Vavrdův memoriál coby event. Vzhledem k tomu, že jsem to měl na start od baráku 300 metrů, nemohl jsem chybět.
Na startu všichni ještě plni elánu.
Pokud bych měl nějak jednou větou přiblížit, o co se vlastně jedná: Závod na kolech terénem, do kterého byste obvykle s kolem nevlezli. A nejspíš ani bez něj.
Už když jsem se ráno vzbudil, viděl jsem, že počasí nám moc nepřeje. Alespoň z toho udělalo skutečný drsnoevent. Nejprve jsme s Pokémony zajeli pro jednu kešku u přehrady a následně jsme přifrčeli na event.
Kolombo v čele závodu.
Trochu jsme pokecali o nějakých keškách v okolí a pak byl závod odstartován. Jako první vyrazil Kolombo&spol, my hned za nimi. Vlastně jsem ještě ani neřekl, že jsme se na startu sešli pouze tři týmy, namísto přihlášených pěti.
Já a Pokémoni v řece.
Hned na začátek závodu se sjelo do řeky a pokračovalo se asi 100 metrů proti proudu. Dokonce i přes tři jezy.
Ještě vlastně k závodu - měly se vytvořit týmy, s tím, že jezdec bude sedět na kole a nesmí z něj až do cíle slézt, nebo bude časově penalizován. Další dva lidé jej budou jistit. Samozřejmě, všichni jezdci byli děti a všechny týmy měli plán, že pokud něco nebude projet, tak se to prostě pronese.
Na jez!
Vyjeli jsme z řeky a lesem se pokračovalo zase zpátky na start.
Vavrdův memoriál
Musím říci, že si všichni účasti na tomto eventu ceníme více, než Ještědu den před tím. V lese jsme se na chvíli dostali do vedení, ale před cílovou rovinkou nás předběhli a tak jsme skončili tací, jací jsme vyjeli. Nikoliv bez škrábanců, ale druzí.
Následovalo ještě putování k logbooku, který byl ukryt zhruba 30 metrů od začátku naší zahrady.
Tým s Kolombem prohlásil, že příští rok se účastnit nebude. Na jednu stranu budeme mít možnost vyhrát. Na druhou stranu, nebudeme na startu sami? Více fotek z eventu je k dispozici zde.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?