Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

Víkend, 4.-5. prosince 2010

Publikováno 05.12.2010 v 22:29 v kategorii Milý deníčku. . ., přečteno: 368x

Fjů. . . Ten víkend nějak utekl, ani se mi nechce věřit, že zejtra už zas jdu do práce.
Sobotu jsem strávil na trhách v Semilech, kde jsme dělali co jiného než prodávali korálky. Opět se prosadilo to, že pokaždé se zde prodá něco jiného. Tentokrát si od nás koupili nakupující jen jeden pytel korálků. A to ještě jedna stará paní, která nám namísto dvacky podávala dvoukorunu. Lidem to přišlo kdoví proč drahé. A to jsme jedni z nejlevnějších. Zato nejvíc jsme prodali zvířátek ze šmelcu. Nějaká veselá příhoda? Zeshora od kostela jelo auto s přívěsem, ve kterém měli desky ze dřevotřísky. Jak dole zatáčeli, celý náklad vyklopili a ten ze sebe udělal takový kruhový objezd uprostřed křižovatky. Vrátili se pro to asi po deseti minutách. Byla tam docela zima. Pomalu asi začneme litovat bezdomovce v těch mrazech. Ale co, aspoň jich bude méně na sčítání obyvatel, které proběhne příštím rokem. Ano, poprvé se budou započítávat i bezdomovci. A formulář bude již možno vyplnit i přes internet. Naopak se dotazníky již nebudou zajímat o to, jestli máte doma sporák a ledničku. Nejvíce obětí z mrazů zatím hlásí Polsko. A celkem letošní zimu zatím v Evropě umrzlo šedesát lidí. Nejčastěji se jednalo právě o ty bezdomovce. A když už mluvím o tom sčítání obyvatel: Možná jste před "nedávnem" zaregistrovali informaci o tom, že každý desátý člověk je homosexuál. Dnes vyšla najevo pravda. V dotazníkách měli lidé zaškrtnout svůj vztah. Většina lidí zaškrtla "ženatý" nebo "vdaná", a k tomu ještě zaškrtli "registrované partnerství". Není divu, vždyť přeci jejich manželský svazek je registrován na radnici. Nikdo nepochopil, že registrovaným partnerstvím se myslí soužití dvou lidí stejného pohlaví.
Dneska jsem s tátou šel obejít vnitřní jablonecký vyhlídkový okruh. Obešel, spočítal, kešku nenašel. Budu to muset nechat na léto, ono se těžko hledá v tom sněhu v lese, navíc když hledám jen podle leteckých map. Cestou domů jsem potkal dva kluky, asi tak 12 let, prej jestli nemám zapalovač. No neměl jsem. Doufám že to chtěli na petardy, a ne udělat takovou blbost, a začít kouřit. To si můžou navzájem. Na pyrotechniku si dávejte letos pozor. Je to poprvé, co nebude kontrolována ČOI. Ministr totiž prosadil takovou vsuvku do zákonů, a ČOI na to už nemá pravomoce.
Cesty byly obvykle s uchozeným sněhem, a na nějakých místech byla naházená sůl. Zajímavé. Silničáři asi ještě nevědí, že sůl funguje pouze do pěti stupňů pod nulou. Večer jsem ještě s mamkou jel umístit dvě kruhákové kešky. První měla být mikro do Pasek, ale nakonec mi visí na skříni. Musím nějak vyřešit přichycení. Zato druhá, regulárka, už je na místě. Teď už jen čekat na její schválení.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?