Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

Vlečka na Orlík

Publikováno 15.05.2011 v 20:32 v kategorii Milý deníčku. . ., přečteno: 597x

14. května vyrazilo několik kačerů ze severu Čech na odlov série Vlečka na Orlík. Pro ty, co vůbec neví o co se jedná: 84 tradičních mikro keší které jsou umístěny na trase bývalé vlečky, která vedla k Orlíku.
Nejprve se domlouvalo jak se půjde. Plán se několikrát měnil. Teprve 12 hodin před odjezdem jsme se dohodli, že auta 1 a 3 půjdou sérii od jedničky k osmdesátčtyřce a auta 2 a 4 obráceně. Také se luštily Příbramské mysterky až konečně nastala sobota a vyrazilo se.
K Lidlu kde jsme měli v 6:15 sraz jsem dorazil v 6:10 jako druhý. První tam byl Rasg, který tam údajně byl již od třičtvrtě na šest. Předávám mu jedny z nálepek, které jsme si připravili pro rychlejší logování. Bohužel, počítal jsem s klasickými proužkovými logbooky a namísto nich byly na celé sérii logbooky vlastní výroby zhruba o 4mm užší. Kvůli těm čtyřem milimetrům jsme museli nálepky lepit na výšku.
Nálepky na vlečku
Ï tak jsme s nimi však zabrali méně místa, než bychom zabrali kdybychom se logovali ručně či razítky, na které owneři nadávají. V současné době se na sérii nacházejí logbooky čisté, ale předtím se zde nacházely logbooky řádkované a owneři předpokládali, že co řádek, to bude jeden kačer. Kolegům se podařilo jeden takový popsaný logbook najít ležet na zemi.
Plné logbooky z vlečky
Po chvíli přijíždí auto číslo 4. Do kompletní posádky jim chybí jenom patis. Za minutku už tu je i auto číslo 1 do kterého nastupuji já a vyrážíme. S autem 4 se následně potkáváme na benzínce někde za Boleslaví, kde se dozvídáme, že patis nakonec nejel a jsou jenom tři. Takže celkem nás je 15. Naše auto se následně zastavuje u Cukráku kde jsme si odlovili místní tradičku a započali odlov série R4.
Cukrák
Nakonec dojedeme až Tochovic a u tamějšího kostela parkujeme. Sérii začínáme v 9:05 na první kešce ze série.
Víme, že třetina cesty má prý být perfektní, třetina dobrá a třetina dostatečná. Začínáme tedy na geopěšince. V osmi lidech jde odlov vskutku rychle.
Vlečka na Orlík - geopěšinka
Cesta je rovná, spíše z kopečka, jen občas nějaké stromky do geopěšinky. Mačetu s sebou bohužel nikdo nevzal, ale nevadí, stačí se prostě občas sehnout.
Rybník
Ať je hint jakýkoli, kromě dvou vyjímek jsou všechny mikrovky schované pod kameny a vedou k nim geopěšinky, takže tak v 65% není GPS ani potřeba.
Vlečka na Orlík - logujeme
Zhruba u osmé kešky nás jeden kačer předbíhá. Tedy ač šel, šel takovou rychlostí, že bych řekl, že spíš běžel. Pak začíná být terén horší: Některé části vlečky jsou naprosto zarostlé a tyto části se obchází po poli.
Obcházíme
Jiné části se zase neobchází, ale vlastně se jde jen a jen po bahně.
Les
Jdeme jdeme, Troták v čele
Les
Pole
Posed
Cesta je naprosto pohodová, teprve někde u poloviny série začíná na cestě štěrk. Jelikož mám měkké podrážky, celkem to píchá do bot, ale jde to.
Vlečka na Orlík - na mostě
Teprve zde se objevuje první problém s keškou, která je umístěna "v kruhovém otvoru ve zdi". GPSka táhla na druhou stranu a krabička se nakonec nacházela v malém ovoru, který snad nebyl ani kruhový.
Z mostu směrem na silnici
Došli jsme až k 44. keši. Ač není v polovině, domluvili jsme si sraz s kačery jdoucími z druhé strany právě zde. Někteří si sedli na betonovou trubku pár metrů od kešky a následně zjistili, že je v ni mrtvá kachna. Kolegové však jsou na padesáté keši, takže sraz posunujeme na #47.
Elektrické sloupy
Zde se nás setkává více, snad někde 20. S kolegy co šli proti nám jdeme kousek nahoru na louku a zde si dáváme pauzu. Většina nás si sedá do trávy, někdo však byl vybaven lépe.
Mikuláš na židličce
Svačí se, Bobr_ vaří vodu na kávu a na čaj, prohlížejí se trekovatelné předměty a hlavně odpočívá.
Vlečka na Orlík - posezení u #47
Vlečka na Orlík - posezení u #47
Řidiči si vyměnili klíče od aut a pokračovali jsme dále po vlečce.
Vlečka na Orlík
V druhé polovině vlečky se začínají projevovat další problémy na vlečce, kterými jsou soukromé pozemky. Vlečka je občas neúprosně oplocená a musí se obcházet po cestě okolo.
Cesta
Pole
Nejhorší to bylo někde kolem sedmdesátépáté kešky, kdy se z vlečky muselo z prudkého kopce dolu na silnici.
Vlečka na Orlík - na silnici vedle vlečky
Další odbočka byla nejhorší. Jde se mezi stromky po pražcích. Dokonce se nám zde podařilo dohnat cyklisty, kteří nás předjeli asi o 15 kešek dříve.
Vlečka na Orlík
Vlečka na Orlík
Ale jsou tam kešky, tak co tam nejít.
Vlečka na Orlík
A toto je prosím pěkně cesta:
Vlečka na Orlík
Ke konci se to pak trochu vylepšilo.
Vlečka na Orlík
Za #83 keškou jsme měli auta od kolegů, ještě jsme zašli pro #84 (samozřejmě jsme nenašli odbočku, šli jsme po silnici dolu a pak šplhali do kopečka na vlečku).
Následně jsme jeli do jedné restaurace kde se mi velmi líbilo, jmenovalo se to tam U čápa.
Restaurace u čápa
Dal jsem si hamburger, kolegové také něco. A asi po dvaceti minutách přijeli ze začátku vlečky kolegové s našimi auty. Auta jsme si prohodili, odlovili jednu blízkou multinu a následně se vydali kešovat do Příbrami. Nechci nijak spojlerovat, tak nebudu psát která fotka je od čeho, ani kde přesně je ukrytá keška.
Pomník
Kačeři u pomníku
Zajímavý stativ
A celá naše výprava:
Vlečka na Orlík - celá výprava
Koupaliště
Brodíme se
Z klouzačky
Přibram
TB vězení
Domů jsme přijeli v deset večer a za den jsme odlovili tušímže 108 kešek.

Komentáře

Celkem 2 komentáře

 • bobina 15.05.2011 v 21:37 co boty, vydržely, nebo potřebuješ nové? :-)


 • Tiskar94 15.05.2011 v 21:48 No zatim snad ještě držej :))


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?