Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

Vyskeř, Rotštejn, ...

Publikováno 12.06.2016 v 17:21 v kategorii Milý deníčku. . ., přečteno: 251x

Vypadalo to, že bychom mohli někam na víkend vyjet už včera odpoledne. Jenže Kristýnka fandila své tchýni na přehradě, tak jsem tam strávil odpoledne s nimi. Večer mě zmohla bolest hlavy, takže jsme zalehli oba už v pět. To bylo dobré v tom, že jsme už ráno o půl šesté byli připraveni vyrazit po republice. Nabídka dnešních eventů mě však nijak nenadchla, tak jsem to nakonec naplánoval po pár keších na event na Rotštejně.
Vyjeli jsme nějak kolem osmé na Turnov a jako první jsme odlovili keš na návsi v Mašově. Náves dva roky po rekonstrukci vypadá krásně, ale zaprášená autobusová zastávka na návsi (jelikož tam žádný autobus nejezdí) vypadá poněkud komicky.

Jako další se vrháme na výhledovou sérii na kostel ve Všeni. První je chorošová mikroška, kterou objevila Kristýnka. Já byl vedle o víc než kousek.

Druhá výhledová je ještě o kousek severněji. Chvíli hledáme, dutiny nalézáme tři, ale keš nikde. Nakonec ji nacházím v něčem, co bych nenazýval dutinou, ale výsekem. Následuje bonusovka série, která se dala lehce tipnout už po domácím luštění a zbylé dvě tradičky.

Kristýnka dostává chuť na zmrzlinu, kterou se nám daří koupit v Olešnici. Následuje pár keší ze série v Pohoří a míříme na Vyskeř. Kristýnce se nahoru moc nechtělo, ale myslím že nelitoval ani jeden z nás.Litoval jsem až potom, že dodnes mám jenom GPSku se šipkou. Nějak jsem si ráno nezapamatoval, že máme projet do Radvánovic skrz Hrubou Skálu. Takže odbočuju jinam. Vracet se mi nechce, protože si pořád říkám že přeci musím jet správně, ač šipka na GPS ukazuje na druhou stranu a kilometry se navyšují. Jak teď doma koukám, projeli jsme tou zajížďkou kolem čtyř tradiček. A kvůli ztrátě času jsme pak museli další tři vynechat, abychom to stihli na event. Tak jen tři rychlovky u silnice a míříme do Klokočí. Na event přicházíme ještě s desetiminutovým předstihem. Vyměňujeme pár suků, prohodíme pár slov a čekáme, až se objeví nějaký pořadatel a započne nějaky program.
Je 13:05. Kačeři stojí ve třech hloučkách a nic se neděje. Asi se owner zakecal, stane se.
Je 13:10. Kačeři stojí ve třech hloučkách a nic se neděje. Že by se pořadatel nedostavil?
Je 13:15. Kačeři stojí ve dvou hloučkách, neboť ten třetí již usoudil že tohle za nic nestojí a odešel.
Je 13:20. Nudit se můžeme doma. Odcházíme též.
Náladu si aspoň trochu spravujeme na třech blízkých keších. Dvě z nich jsou staré jen pár dní, tam je i na co koukat.

Jen ta chudák třetí má víčko vejpůl. Snad se brzy dočká obnovy...

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?