Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

Z Borku do Turnova

Publikováno 21.04.2011 v 09:23 v kategorii Milý deníčku. . ., přečteno: 836x

Minule jsem psal, že jsem připraven na ftf boj. Jenže, ono nejde o to aby tu kešku někdo schválil, ono jde o to, aby ji nejdřív někdo založil.
Nejbližší keška co pípla v okolí byla až na Hraběticích a tam se mi nechtělo. Ovšem připraven jsem byl.
Připraven jsem byl.
Včera jsme s tátou vyjeli vlakem do Borku a šli se projít Českým Rájem do Turnova. První keška byla u Podtroseckých rybníků.
Rozkvetlé stromy v Turnově
Trosky
Na stage GPSka trochu zlobila, ukazovala 70 metrů mimo. Ale žádný problém, cedule se dala najít lehce.
Podtrosecké rybníky
Podtrosecké rybníky
A finálka byla v klidu. Byl všední den, takže nikde nikdo.
Studánka
Pak jsem se ještě pokusil o jednu pětkovou keš o kus dál, ale jak jsem si pak doma přečetl z logů, hledal jsem na špatném místě.
Cestou
Cestou
Tady byl dřív taky rybník.
Následovala cesta na Hrubou skálu.
Skála
Rozcestník
Krajina
Skála
Díra ve skále
V lese
Studánka
Louka u Hrubé Skály
Táta se šel podívat na zámek a já si šel odlovit kešku "Zámek Hrubá Skála a Prachovna". Nejprve jsem to zkusil jen podle hintu, takže jsem vystoupal až na vrchol Prachovny. Výhled hezký, ač jej trochu blokují vzrostlé stromy a zámek.
Zámek Hrubá Skála
Zámek Hrubá Skála z Prachovny
Další keškou na pořadí bylo Adamovo Lože. Po jeho projití stačilo chvilku počkat až se GPSka zase chytne a pak už byl odlov chvilkový.
Adamovo lože
Tomáš Kadeřábek
Keška Adamovo lože
Mnoho lidí se diví, jak sem filmaři při natáčení pohádky Bajaja dostali tak úzkou škvírou toho koně. No oni ho tam nedostali tou úzkou škvírou, ono by se tam dalo dojít docela pohodlně z boku lesem a pak jim stačilo odendat zábradlí.
Lavička
Dále jsme se vydali do nedalekého arboreta. Ano, i v něm je keška. Tentokrát jsem dal GPSku tátovi a samozřejmě že kešku našel.
Kde asi ta keška bude?
Ano ano, moc maskovaná tedy vážně nebyla. Pak jsme se vydali na Kopicův statek. Táta zůstal na lavičce, neboť zdejší skalní rytiny dobře zná a já se vydal pro kešku.
Jak tak ale koukám, ještě tu mám nějaké fotky ze skalního útvaru Kapela.
Kapela (skály u Turnova)
Lvíček (souskalí Kapela u Turnova)
Táta na Lvíčkovi
A teď už tedy ty slibované fotky z Kopicova statku. I když jenom dvě.
Lev
Jiří z Poděbrad
Zde jsem bohužel kešku nenašel. Ač se hint zdál být jasný, úkryt mi připadl prázdný. DNF nikdo nepsal, ale podezřele moc kačerů ji má na watchlistu. Takže buď jsem jenom špatně hledal, nebo se jim nechce tam psát DNF když nenašli, jen ať se tam táhne někdo další najít něco co tam není.
A od Kopicova statku na Valdštejn.
Cestou k Valdštejnu
Tam bylo za úkol spočítat sochy které jsou s něčím spodobněny a které s něčím nejsou. Mysleli jsme, jak budeme mít v pracovní den v pět odpoledne klid na počítání, ale průvodkyně zrovna zametala na mostě. Po pár minutách konečně zavřela a my jsme mohli jít počítat.
Most u hradu Valdštejn
Finálku máme při cestě, což je dobře, protože chceme-li stihnout autobus z Turnova v 17:50, musíme si pospíšit. Další kešku tedy necháváme na příště, nestíháme. Pak ještě zkouším multinu na Hlavatici.
Hlavatice
Po výpočtu však GPSka ukazuje 400 metrů zpátky, což bych se svoji bolavou nohou nestihl. Tak přiště. Ještě jedna tradička po cestě a pak už rychle na autobus do toho Turnova.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?