Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

Z Borku na Trosky

Publikováno 17.05.2015 v 20:08 v kategorii Milý deníčku. . ., přečteno: 325x

Na Trosky jsem se chystal už dlouho. Za celou dobu hraní geocachingu jsem se sem ještě nedostal. Až dnes s Týnkou. Zaparkovali jsme v Borku u autobusové zastávky a vydali se po žluté k Podtroseckým rybníkům.

Rybníky zde jsou už od středověku, pravděpodobně z 15.-16. století. První je rybník Rokytnický, který dříve býval o poznání větší. Ani dnes však nijak male nevypadá.

Následuje rybník Hrudka, na kterém plavou labutě a rostou lekníny. Ale ony ty labutě byly dnes snad všude. I u třetího z rybníků, který nese název Vidlák. Cestou kolem něj jsem si vzpomněl, že tady jsme se s tátou před lety pokoušeli najít jednu T4 keš. Místo jsem si pamatoval, ale ani dnes jsem neuspěl. Tedy ono by to šlo ještě trochu víc na vrcholek, ale to mi mé závratě již nedovolily - a to by už byla spíše T5.

Od Vidláku pak už pokračujeme po červené na Trosky. 
Nejdřív do schodů, nahoře vytahujeme svačinu s kterou nám po nápojové stránce pomohl bufet u rybníků a začínam zapisovat první souřadnice do GPSky.

Jedny souřadnice patří nějakému objektu z GeoSpy, druhé patří jedné archivované keši. Ne že bych před výletem vyhledával archiválie které by mohly zůstat na místě, ale souřadnice místních keší jsem si vypisoval už před lety, až se tu jednou objevíme bez připojení k internetu. Ač keš má nález z minulého roku, my jsme na místě neuspěli. Možná tam bude, ale tyhle typy visící v huňatých keřích se mi zrovna moc hezky nehledají. Po chvilce tedy vyrážíme dál na Trosky, které už jsou opravdu na dohled.

Před vchodem odlovuji svoji jedinou dnešní keš a za 140kč kráčíme nahoru. Nejdřív směrem k Panně, následně vystupujeme i na zpřístupněnou Babu, kde konečně jednou taky pácháme společnou fotku.

A pak už zbývá jen sejít po modré zpátky do Borku. Od minula se trochu změnila. Nejprve nás před jedním barákem svádí provázky se značkou západně skrze něčí sad, bez jakékoliv cesty. Teď je to tu alespoň vysekané, ale co se stane až to tu zaroste a nikdo nebude vědět že za desátým stromem má zahnout a při nejlepším pak dojde oklikou zpátky na Trosky, to je otázka.

A jak to vypadá o kus níže u Rokytnice? To ocení hlavně důchodci. Mám za to, že fotka mluví za vše.

Zpět k autu jsme se vrátili zhruba po třech hodinách.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?