Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

Z Police do Hronova

Publikováno 25.03.2011 v 12:05 v kategorii Milý deníčku. . ., přečteno: 438x

Tak jsem zase vyrazil na pár kešek. Připadá mi, jako by mě něco chtělo od toho geocachingu odradit.
Polické nádraží
Vystoupil jsem na nádraží nazvaném Police nad Metují, které je kousek od Petrovic, ale od Police ještě opravdu pěkný kousek. Vydal jsem se přes Petrovice pro první kešku. Keška měla prý být pod kameny. A že tam těch kamenů ale bylo! GPSka netrápila, přesnost 4 metry, ale kešku jsem nenašel ani po sedmdesáti minutách přehrabování kamenů.
Cesta Petrovicemi
Od této nenalezené kešky jsem se vydal za šipkou k druhé kešce. Prudký kopec dolů, odhadem to vypadá že bude keška až na druhé straně řeky. Takže se vracím a obcházím to po mostě.
Jaro je tu!
Tam mě ovšem čekalo překvapení. Ač tradička, rozhodně není na souřadnicích. Stejně jsem se musel vyzout a přes vodu. Neměl jsem s sebou fotohint, takže ani tady jsem nakonec nenašel.
Most
Řeka
Zapálil jsem si další cigaretu a vyrazil jsem k další kešce. Ale kudy? Byl jsem na druhé straně řeky než ukazovala šipka, brodit se zase tou studenou vodou se mi nechtělo. Dorazil jsem až k něčemu, co vypadalo jako že než přišla velká voda byl most. Dvě lana přes řeku.
Most?
Já bych přes ně šel, neviděl bych v tom problém. Kdyby se ta lana uprostřed nekřížila. Takhle to byla spíše disciplína do faktoru štěstí. A tak jsem si zašel ještě o velký kus dál, tam byla konečně lávka a od ní už lesem za šipkou a následně přes pole k Petrovickému kaštanu.
Kaštan
A právě tady byl můj první nález. Nalezená mikro potěšila víc než předchozí nenalezené regulárky.
KeškaJá
Dva kříže
A vydal jsem se za šipkou k další kešce, kde ještě letos nikdo nebyl. I tam proběhl nález bez problému.
Výhled na prudkou stráň
A odtamtud zase dál, přes pole a lesy, do další vesnice. Opravovali tam kostel, keška byla věnovaná kapličce. Kostel
Kaple
Kešku jsem našel v pohodě a odtamtud jsem chtěl pokračovat za šipkou k další kešce. Jenže - nápis "Soukromý pozemek". Nevadí. Odbočuji u cedule vlevo a obcházím soukromý pozemek doleva dokopečka přes pole. Jen tak mě napadne kouknout se na ten soukromý pozemek z kopečka. Chlápek si jen tak jde po pozemku, dělá že nic nevidí a jeho černý pes vybíhá za mnou na kopec. Ihned se dávám do běhu od něj, zhruba po dvěstě metrech mě dohání. Řvu o pomoc. Majitel přihlíží a nic nedělá. Lidé z vesnice koukají a nic nedělají. Asi po dvěstě metrech mě pes dohnal a začíná na mě dorážet. Od mladí mám strach ze psů, zvláště z těch, které neznám. Když jsem byl totiž malé dítě, jeden pes mě kousnul. Od té doby žádnému nevěřím. Pak jsem asi překonal nějakou hranici jeho nebo co, pes se otočil a zase utíkal zpátky domů. Na ten soukromý pozemek, který není řádně ohraničen a nemá ani plot. Udýchaný sedám si na kraj nedaleké cesty a pokouším se zapálit si cigaretu. Zapalovač je rozbitý. Škrtám s ním asi dvacet minut, než se konečně rozhoří. Ale nějak nevnímám čas. Cigareta za cigaretou, připaluju jednu od druhé a říkám si, že tady mě už neuvidí. Poslední dnešní keška a pak už v klidu zpátky na intr. Nemám rád psy!
Sova
Dnes dopoledne byla záležitost se psem nahlášena městskému úřadu v Hronově. Pokud se nebude nic dále dít, bude nahlášena také policii ČR.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?