Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

Za sluncem do Náchoda

Publikováno 02.12.2010 v 18:26 v kategorii Milý deníčku. . ., přečteno: 375x

Tak jsem se dneska rozhodl jít na jednu novou kešku do Náchoda. Teda, ona už tak nová není.
I ten původní plán byl jinej. Kouknul jsem se na net na kešky, a co nevidim. Nějaká nová u Náchoda. Schválená jako obvykle zrovna o víkendu. Tak jsem se rozhodl, že pro nic ve čtvrtek půjdu. Rozhodl jsem se pro takovou nádhernou okružní cestu. Z Poříčí vyrazim po cyklostezce do Náchoda, odbočkou to vezmu pro kešku do lomu, a z Náchoda přes Babí a Pavlišov zpátky. Pak jsem vynechal i možnost odbočky do lomu. To si chce nechat na někdy, až to bude bez sněhu. No, to si teda ještě počkám. Během dneška ve škole jsem zavrhnul i okružní cestu, a rozhodl jsem se, že to vezmu přes Pavlišov na Babí, za Babím odlovim kešku a pak to vezmu zase zpátky. Ve 14:20 jsem vyrazil z intru směrem na Pavlišov. Jak bylo vidět, byl jsem první kdo tudy měl cestu - minimálně po posledním sněžení. Někde se šlo v pohodě, to zvlášť v lese a u ohradníků. A někde se šlo naprosto špatně, jako například po cestě na poli, která je normálně půl metru vyhloubená - a teď to bylo všechno zafoukané v jedné rovině.
Zasněžená cesta
Z lesa na pole
A ještě z druhé strany
Nakonec jsem se dohrabal na silnici a vešel jsem na Pavlišov. Když jsem tu byl poprvé (před rokem a něco), myslel jsem, že za tím kopečkem povede silnice pořád rovně a tam bude ne-li supermarket. . . A ono ne. Silnice zatáčí vlevo, tam hospoda, kostel, malý krámeček, pár baráčků - a jste na konci Pavlišova. Ale dalo mi to problém sem najít tu nejkratší cestu z Poříče. Ty lesy jsem tady procházel několikrát, a obvykle jsem skončil vždycky v nějaké slepé lesní uličce.
Vjezd na Pavlišov
Kostelík na Pavlišově
Vlastně mi příjde i divné, že Pavlišov nemá žádnou svoji kešku. Tak jsem se nad tím tam trochu zamyslel a vydal se na Babí. Celou cestu jsem vlastně šel za sluníčkem mizejícím za kopci. Když jsem v 15:30 kešku našel, bylo už sluníčko tatam. Docela jsem u tý kešky promrznul, když jsem ji musel lovit ve sněhu u kořenů stromu. Ale podařilo se i zalogovat, a pak jsem. . . no to víte že už jsem došel akorát do Náchoda a odtamtud jsem to vzal zpátky narvaným autobusem. V tomhle počasí se budu asi maximálně tak snažit o FTFka.
Mizející sluníčko nad Babím

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?