Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

Ze Sychrova - tentokrát až do Jablonce

Publikováno 22.10.2011 v 21:53 v kategorii Milý deníčku. . ., přečteno: 652x

Dnes jsme s tátou opět vyjeli vlakem a vydali se pěšky do Jablonce. Samozřejmě že jinudy, než minule.
Tentokrát jsme se vydali od vlakové zastávky k zámku a odsud pokračovali po naučné stezce. Nějak vám ji nemohu doporučit, neboť nejprve jdete k altánu a následně se vracíte cestičkou o pár metrů vedle, cedule obsahují chyby. Následovala keška této stezce věnovaná a pokračovali jsme nahoru kolem zámku k zámecké aleji.
Zámecká alej Sychrov
V podzimní aleji bylo opravdu krásně. Oba jsme tu byli poprvé v životě. Odlovili jsme místní kešku, přešli po mostě, následně kousek po silnici vlevo a na nejbližší křižovatce jsme odbočili na Sedlejovice.
Pomníček u zámecké aleje
Sedlejovicemi jsme prošli nahoru a sedli si na lavičku naproti kapličce. Zde nás velmi zaujal její interiér. Garáž.
Garáž / kaplička Sedlejovice
Po silnici jsme došli až do Hodkovic, zde odlovili jedno VTAčko /že je tam ta budka ale pěkně zašantročená/ a následně pokračovali k Jeřmanicím.
Náměstí Hodkovice nad Mohelkou
Táta tudy šel poprvé. Myslel si, že se po chvíli dojde k Jeřmanicím, ale ono je to trochu dál. Asi po třičtvrtě hodině jsme u Jeřmanic a po turistické značce pokračujeme na Rádlo. Táta si sedá na lavičku kousek od nádraží (jel by vlakem, ale asi pěti minutami mu ujel) a já jdu konečně nafotit blízkou kapličku uprostřed polí. V létě to nepřipadalo v úvahu - všude dokola bylo obilí.
Kaplička na Rádle
Kaplička na Rádle
Na Rádle nám ujel autobus asi pěti minutami, a tak pokračujeme přes Rádlo dál. Kolem lávky a pak po úsecích staré silnice až k jablonecké porodnice. Zde ještě stojí za zmínku, že osmička nám ujela asi dvěma minutami a jednička u gymnázia asi třemi.

Komentáře

Celkem 1 komentář

 • Opicakuz 03.11.2011 v 12:28 Ta fotka s tou zvonickou mezi stromy je moc pekna.


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?