Tiskar94 oznamuje...Tiskařův geoblog

Ztracen v Bludných skalách

Publikováno 15.03.2011 v 08:26 v kategorii Milý deníčku. . ., přečteno: 371x

Na čtvrtek jsem si nachystal menší kešovací výlet do Polska.
Sníh? o_O
Jenže jsem si neuvědomil jednu věc, a tou je nadmořská výška. Překvapil mě sníh.
A že ho opravdu bylo.
Stoupání vzhůru do Bludných skal bylo vskutku náročné, neboť cesta vede národním parkem, takže je zakázáno sejít z cesty, a ono by se po těch skalách nelezlo o moc lépe než se lezlo po zledovatělých schodech. Říkal jsem si, že bych se opravdu nechtěl sklouznout, protože pád by asi neskončil moc dobře.
Ohlédnutí zpátky na schody
Viklan
Nakonec jsem došel až do oněch Bludných skal. Teprve tady jsem si vzpomněl, proč bylo v listingu kešky psáno "peníze s sebou". Keška se totiž nachází v oblasti, kam se za vstup platí.
Bytelnější rozcestník než jsou ty u nás
Kam se platí za vstup v letních měsících. Takže hurá tam. Nejdřív mě GPSka táhla směrem na vyhlídku. Výhled z ní tedy v tomhle počasí moc nebyl a navíc mi ještě z vršku zbývalo ke kešce 70 metrů.
Výhed
No tak zase zpátky, po cestě dolu a už jsem byl na nule. Jenže jsem byl asi 10 metrů od cesty na kraji skály, která byla celá zasněžená. Tak nic. Vyrazil jsem tedy zpátky a vešel do skalního bludiště.
Trochu mlžím s názvem skal. . .
Bludiště
Zpočátku nádhera. Široká a vysoká cesta, občas zaklikacená. Chytal jsem signál do mobilu i GPSky a šel jsem směrem na jih.
Bludiště
Postupně se to však zužovalo ze všech stran, až se dalo jenom prolézt po bobku.
Zúžení
Signál se naprosto ztratil a já za následujícím viklanem také. Naštěstí jsem pak cestu dál našel.
Podivná skála
Byl jsem opravdu velmi rád, když jsem se po půl hodině z bludiště vymotal. A to jsem se ještě vymotal na severu. Ještě že mě napadlo zapnout GPSku, jinak bych asi došel někam do Polska než zpátky na intr.
Kešku jsem nenašel a ještě jsem si odtamtud přinesl chřipku. No, od té doby jsem ještě na žádnou kešku nevyrazil. A to u mě opravdu nebývá.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?